Kategorie
Cena
-
od
do
Dlaczego naszogrodniczy.pl?
Nasz sklep w Kłodzku działa od 1991 roku
Staramy się testować wszystkie nasze produkty!
Zawsze możesz liczyć na nasze doradztwo
Zaufaj nam tak jak tysiące naszych zadowolonych klientów. Sprawdź nasza ofertę na produkty, które są niezbędne o tego aby Twój trawnik wyglądał należycie.
Nie wiesz jaką trawę do siania wybrać, sprawdź pod produktami nasz porady.
143,10 zł
Cena regularna:
159,00 zł
189,90 zł
Mieszanki nasion traw
W tej kategorii znajdziesz przeróżne trawy na tereny zielone, trawniki rekreacyjne, trawniki przydomowe, trawę na boiska oraz na tereny suche. Posiadamy duży wybór nasion traw od sprawdzonych dostawców. Sami jesteśmy miłośnikami pięknego trawnika, wiec wiemy jak istotny jest wybór najwyższej jakości traw, aby trawniki cieszyły oko przez długi czas.
DLF Johnson wycofany z Polski! :(
Mamy za to alternatywę, trawę przygotowaną na najlepszych komponentach! Wolniej rośnie, nie przesycha szybko i do tego jest wytrzymała!
Sprawdź TRAW.PRO <<<<
W swojej ofercie posiadamy trawy od firm takich jak Centnas, której jesteśmy dystrybutorem od kilkunastu lat, a wiele naszych okolicznych parków zdrojowych oraz boisk sportowych jest obsianych właśnie tymi mieszankami traw. Naszą gamę traw uzupełniamy trawami wysokiej jakości z holenderskiej firmy Barenbrug, która już od 1904 funkcjonuje na rynku traw. Znajdziesz u nas mieszankę nasion traw Florovit oraz trawę samozagęszczającą Substral.
Jaką trawę do siania wybrać?
Warto poświecić chwilę na zapoznanie się z unikalnymi właściwościami każdej z nasion trawy, aby dobrać na swój trawnik najodpowiedniejszą.
Mieszanki trawy sport cechują się wyjątkową wytrzymałością oraz zdolnością regeneracji na uszkodzenia - to dobry wybór na intensywnie użytkowane, wymagające dość częstego koszenia (szybko rośnie).
Trawy gazonowe są mieszankami delikatniejszymi oraz wolniej rosnącymi.
Nasiona traw z serii prestiż są bardzo miękkie i delikatne, ale tworzą przepiękną dekorację każdej posesji.
Mieszanki traw Gobi - Sahara pozwalają utrzymać zielony trawnik nawet podczas okresowych upałów i susz.
Pamiętaj, aby mieć piękny trawnik dobierz odpowiednią mieszankę nasion traw zgodnie z jej przeznaczeniem. Inaczej zachowuje się i wygląda trawa sportowa, uniwersalna, renowacyjna, etc.
- Wybierz mieszankę nasion traw uniwersalnych, aby mieć pięknie wyglądający trawnik przed domem, gdzie bawią się dzieci i sami spędzacie czas wolny.
- Wybierz mieszankę traw sport na miejsca gdzie są place zabaw, czy boiska sportowe. Te mieszanki wymagają większego nawożenia oraz deptania! Są one odporniejsze na ugniatanie, ale kosztem większej "szorstkości" oraz silniejszemu wzrostowi. Życica trwała, która jest głównym składnikiem tej mieszanki, gdy nie jest regularnie koszona, deptana i nawożona potrafi tracić urok pięknej murawy.
- Na tereny suche i skarpy polecamy mieszanki z większym udziałem kostrzewy trzcinowej, która dzięki swoim długim korzeniom pobiera wodę z głębszych warstw gleby i stabilizuje dodatkowo podłoże. Wytrzyma dłużej bez wody i nawożenia, ale za to jej źdźbła nie są wąskie i delikatne.
- Gdy Twój ogród zasłaniają duże drzewa lub większa cześć trawnika jest przy południowej stronie domu, to skorzystaj z mieszanek traw na tereny zacienione. Będą sobie one lepiej radziły tam gdzie jest mniej słońca.
- Trawy regeneracyjne szybko wschodzą i wykazują bardzo dobre właściwości zadarniające. Idealne do uzupełnień miejsc, gdzie uszkodzona została murawa lub gdzie trawa nam wyschła.
Co zrobić żeby trawa była gęsta i zielona
- koś regularnie na wys. ok. 4-5 cm, w zależności od warunków, ale 1x w tygodniu to minimum
- nawożenie interwencyjne wiosną - zaaplikuj szybko przyswajalny azot, aby pobudzić wzrost trawy - nie przesadzaj z ilością!
- podlewaj w czasie suszy - brak wody potrafi mocno wpłynąć na nasz zielony teren
- regularnie dostarczaj trawie składników odżywczych, to pomoże trawie przetrwać w dobrej kondycji cały sezon - lepiej używać mniej nawozu, a częściej, bądź użyć nawóz długodziałający
- przeprowadzaj raz w roku wertykulacje, pomoże to pozbyciu się resztek po koszeniu, które nie zdążyły się rozłożyć oraz wspomoże to oddychanie gleby
- zadbaj o odpowiednie pH gleby, czyli raz na jakiś czas użyj wapna!
- zwalczaj chwasty, jest wiele preparatów na chwasty w trawniku, które po jednym zabiegu usychają
Trawa samo zagęszczająca
Nowa kategoria traw samo zagęszczających dzięki sieci samoregenerujących kłączy, z pewnością zyska wiele zadowolonych klientów. Sekretem tych traw są wyselekcjonowana odmiana Życicy Trwałej RPR, dzięki której otrzymamy gęsty i odporny na uszkodzenia trawnik. Odmiana RPR rozrastając się nie będzie tworzyć dużych kęp, ale zacznie tworzyć podziemną sieć korzeni, które gdy zostaną uszkodzone - np. dzieci w korkach wyrwą część darni - to w miejscu przerwania wytworzona zostanie nowa kępka. Dzięki temu trawnik założony z takich mieszanek będzie na długie lata miejscem do zabaw i gier.
Jeżeli szukasz sprawdzonego sklepu, gdzie kupisz bardzo dobrą trawę do siania, to możesz zaufać nam i naszej wiedzy. Jeżeli masz pytania, to chętnie pomożemy, aby mógł wybrać najlepsza trawę dla siebie!
1. Odpowiednie przygotowanie podłoża, na którym chcemy, aby nasza trawa rosła
Pozbywamy się wszystkich kamieni, gałęzi, korzeni i co najważniejsze chwastów, które możemy usunąć za pomocą środków chwastobójczych.
Herbicydy nieselektywne zniszczą nie tylko jednoroczne, ale i wieloletnie chwasty oraz ich korzenie.
Po tym zabiegu należy odczekać ok. 3 tygodnie, a w razie potrzeby powtórzyć odchwaszczanie.
2. Użyźnienie, czyli dostarczenie glebie większej ilości składników odżywczych
Gliniastą glebę należy zmieszać z piaskiem lub drobnym żwirem dla rozluźnienia zbitej skorupy.
Jeśli nasza ziemia jest zbyt piaszczysta, możemy zastosować kompost, obornik lub odkwaszony torf, który ułatwi wchłanianie wody.
Warto także sprawdzić pH naszej ziemi, które prawidłowo powinno wynosić 5,5 - 7.
3. Nawożenie
Najlepiej to zrobić tydzień przed siewem, ale też można to zrobić w trakcie wysiewu nasion, tylko w gdy podajemy nawóz wraz z nasionami zalecamy zmniejszyć dawkę lub bardzo uważać, aby nie zaszkodzić kiełkującym roślinom.
Potrzebne składniki mineralne znajdziemy w nawozach startowych, bądź w nawozach uniwersalnych do trawników.
Granulki nawozu należy starannie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby.
W tym celu możemy użyć siewnika, który pozwoli nam na równomierne rozprowadzenie produktu.
4. Wałowanie - pozbycie się grudek
Wałowana ziemia powinna być wilgotna, niezbyt mokra i też nie za sucha.
Umożliwi to lepsze ukorzenienie się i rozkrzewianie trawnika.
Czynność tą wykonujemy raz w jedną, raz w drugą stronę, a następnie po przekątnej do uzyskania efektu twardej powierzchni gleby.
5. Wysiew trawy w sprzyjających warunkach
Ręcznie lub przy pomocy siewnika zaczynamy sianie od obrzeży, pamiętając że miejsca te potrzebują zazwyczaj dwukrotnie większej ilości nasion. Następnie rozproszyć połowę nasion wzdłuż i a drugą połowę w poprzek obszaru.
6. Zabezpieczenie nasion przed wiatrami i deszczem
Przykrycie ziemią ziarenek ochroni je również przed możliwymi przymrozkami lub przesuszeniem przez słońce.
Natomiast odpowiednio zwałowana ziemia zapewni glebie prawidłową gospodarkę wodną.
7. Obfite podlanie zraszaczem drobno-kropelkowym
Stale wilgotna gleba i korzystne warunki sprawią, że nasiona zaczną kiełkować już po kilku dniach.
Koszenie
Zwróćmy przy tym uwagę na noże w naszej kosiarce, ponieważ nie wystarczająco ostre mogą uszkodzić zasianą darń.
Tak krótkie koszenie wykonujemy trzy razy, a dopiero przy czwartym możemy pozwolić sobie na skrócenie trawy o 5cm.
W tym celu zapraszam Cię serdecznie do przeczytania innych treści blogowych zawartych na stronie Trawa.pro, które z łatwością znajdziesz klikając tutaj! :)