naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

podloze-do-trawnika

Podłoże do trawników

Ziemia pod trawnik w workach

Optymalne pH jakie powinna posiadać ziemia pod trawnik wynosi między 5,5 a 6,5. Do pomiaru kwasowości gleby używany kwasomierza elektronicznego lub polowego. Natomiast przy zakładaniu trawnika od podstaw wybieramy gotowe podłoże do trawników. 

Jeśli gleba, na której chcemy posiać trawnik jest zbyt piaszczysta, pierwotną glebę możemy wymieszać z torfem. Dodatkowo wzbogaci on ziemię o niezbędne składniki odżywcze i poprawi przepuszczalność gleby. Pamiętajmy jednak, że podłoże nie może być zbytnio gliniaste. Zauważymy to jeśli zgnieciona pięścią gleba łatwo się skleja - wtedy mieszamy ziemię z domieszką piasku. 

Najlepszym wyborem podłoża będzie czarnoziem, czyli gleba dobrze przepuszczalna, wzbogacona o odpowiednie składniki pokarmowe i z odpowiednim odczynem pH. Nasypując nową warstwę ziemi pod trawnik najlepiej przykryć podłoże na wysokość 10-20 cm. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na przygotowanie ziemi do wysiewu trawnika. 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium