Doniczki wiszące

Tani i bardzo prosty sposób na efektowne dekoracje na ścianach. Doniczki plastikowe lub segmenty doniczek można łączyć na wiele sposobów - tworząc wspaniałe zielone kompozycje.

Doniczki do ogrodu wertykalnego

Cascade Wall to system połączonych ze sobą doniczek, który można połączyć ze sobą i zamontować na ścianie, tak aby łatwo zasilać wszystkie rośliny.

Wystarczy zakupić zestaw, wybrać rośliny i powkładać je w otwory, aby stworzyć niesamowitą kompozycję.

Jakie rośliny na zieloną ścianę?

Natura zapewnia nam szeroki wybór roślin o różnych kolorach, kształtach i fakturach, które można wykorzystać do stworzenia zielonych ścian, które będą odpowiadały Twojemu osobistemu stylowi, osobowości i gustowi.

Każdy może stworzyć żywą ścianę, która najbardziej się podoba - odpowiada.

Istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać w odniesieniu do warunków wzrostu: klimat, wrażliwość, zapotrzebowanie na nawozy, pH itp.

Pamiętaj, że przy wzroście rośliny może zaistnieć konkurencja między roślinami: roślina zwisająca (taka jak Glechoma) może na przykład przykryć i zdusić roślinę okrywową (taką jak Helxine).

Co daje zielona ściana?

Jest wiele pozytywnych rzeczy, które dają zielone ściany. Poniżej przytoczymy te najważniejsze

Lepsza jakość powietrza 

Świat, w którym żyjemy, jest każdego dnia nieco bardziej zanieczyszczony. Środowiska miejskie rozszerzają się, a wskaźniki zanieczyszczenia w dużych miastach gwałtownie rosną. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i na zewnątrz. Alerty antysmogowe w naszym kraju są coraz częstsze. Rośliny są naturalnymi oczyszczaczami powietrza. Posiadając wiele roślin w mieszkaniu powietrze będzie zdecydowanie lepszej jakości, niż w takim bez kwiatów. 

Różne pierwiastki, takie jak formaldehyd (CH2O), LZO, trichloroetylen (TCE) i benzen (C6H6) znajdują się w wielu przedmiotach codziennego użytku, takich jak meble, obrazy, tapety, a nawet niektóre kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci. Zagrożeniem związanym z tymi składnikami jest rozwój problemów oddechowych związanych z astmą, takich jak kaszel i świszczący oddech. Tlenek węgla (CO), toksyczny gaz wytwarzany przez kuchenki gazowe i urządzenia grzewcze, jest również obecny w wysokich stężeniach dymu papierosowego i spalin samochodowych. Niski poziom narażenia może powodować zawroty głowy i bóle głowy, a długotrwałe narażenie może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje. 

Żywe ściany nie są cudownym rozwiązaniem dla zanieczyszczeń powodowanych przez człowieka, ale wnoszą naturę do naszych miast i wnętrz. Zalety roślin są dobrze znane działają jak naturalny filtr oraz wytwarzają tlen w procesie fotosyntezy.

Niektóre substancje chemiczne mogą zostać usunięte przez korzenie roślin lub związane z nimi mikroorganizmy, które rozkładają i asymilują te chemikalia.

Dobre samopoczucie

Niedawne badanie przeprowadzone przez brytyjskiego profesora Sir Cary Coopera, specjalistę do spraw. Środowiska pracy, wykazało, że brak motywacji i niskie morale może wynikać z braku zieleni i naturalnego światła. Badanie przeprowadzone na 3600 pracownikach w 8 różnych krajach sugeruje, że praca w środowisku oderwanym od natury ma na nas ogromny wpływ. Wręcz przeciwnie, we wszystkich krajach pracownicy, którzy pracowali w otoczeniu zieleni i światła, wykazywali znacznie wyższy poziom entuzjazmu i kreatywności.

Obecność zieleni w pobliżu ma ożywczy wpływ na motywację do pracy. 75% pracowników amerykańskiej grupy Genzyme stwierdziło, że poczuli silniejszą więź ze swoimi współpracownikami po przeprowadzce do bardziej ekologicznego i przestronnego środowiska pracy. Rodzi to jednak problem: nie każdy może przenieść lokal lub wyburzyć ściany, aby stworzyć wewnętrzny ogród na terenie organizacji lub recepcji. I tu właśnie pionowy ogród naprawdę się sprawdza.

Dzięki żywym ścianom można wykorzystać wiele wcześniej odsłoniętych powierzchni, aby wyhodować wspaniały pionowy ogród lub zewnętrzną zieloną ścianę, tworząc w ten sposób przestrzeń, w której ludzie czują się dobrze.

Jakie rośliny do zielonej ściny?

Komponując swój ogród wertykalny warto przemyśleć dokładnie co chcemy sadzić, aby nie mieć później problemów z dużymi roślinami, które będą później przysłaniały pozostałe kwiaty w ścianie. Jedne z najpopularniejszych roślin do ściany wertykalnej to 

  • epipremnum 
  • dieffenbachia
  • trzykrotka
  • hedery - bluszcze
  • zielistka - chlnrophytum
  • pasiatka zwisła (Wandering Jew)
  • skrzydłokwiat

Powyższe rośliny nie są bardzo wymagające. Łatwo z nich można zrobić okazały ogród wertykalny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium