naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Tani i bardzo prosty sposób na efektowne dekoracje na ścianach. Doniczki plastikowe lub segmenty doniczek można łączyć na wiele sposobów - tworząc wspaniałe zielone kompozycje.

Nie wiesz jak przywiesić kwiaty na ścianie? Sprawdź nasze proste rozwiązania jak stworzyć doniczki wertykalne w domu!

Wisząca doniczki na ścianę

Marzy Ci się ciekawa dekoracja? Koniecznie weź pod uwagę zieloną ścianę - z pomocą naszych produktów bardzo łatwo zrobisz niepowtarzalny klimat w swoim wnętrzu.

Cascade Wall to system połączonych ze sobą doniczek, który można połączyć ze sobą i zamontować na ścianie, tak aby łatwo zasilać wszystkie rośliny.

Wystarczy zakupić zestaw lub pojedyncze doniczki na ścianę, wybrać rośliny i powkładać je w otwory, aby stworzyć niesamowitą kompozycję.

Jakie rośliny na zieloną ścianę?

Natura zapewnia nam szeroki wybór roślin o różnych kolorach, kształtach i fakturach, które można wykorzystać do stworzenia zielonych ścian, które będą odpowiadały Twojemu osobistemu stylowi, osobowości i gustowi.

Każdy może stworzyć żywą ścianę, która najbardziej się podoba - odpowiada.

Istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać w odniesieniu do warunków wzrostu: klimat, wrażliwość, zapotrzebowanie na nawozy, pH itp.

Pamiętaj, że przy wzroście rośliny może zaistnieć konkurencja między roślinami: roślina zwisająca (taka jak Glechoma) może na przykład przykryć i zdusić roślinę okrywową (taką jak Helxine).

Co daje zielona ściana?

Jest wiele pozytywnych rzeczy, które dają zielone ściany. Poniżej przytoczymy te najważniejsze zalety jakie daje Tobie doniczki na ścianę.

Lepsza jakość powietrza 

Świat, w którym żyjemy, jest każdego dnia nieco bardziej zanieczyszczony. Środowiska miejskie rozszerzają się, a wskaźniki zanieczyszczenia w dużych miastach gwałtownie rosną. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i na zewnątrz. Alerty antysmogowe w naszym kraju są coraz częstsze. Rośliny są naturalnymi oczyszczaczami powietrza. Posiadając wiele roślin w mieszkaniu powietrze będzie zdecydowanie lepszej jakości, niż w takim bez kwiatów. 

Różne pierwiastki, takie jak formaldehyd (CH2O), LZO, trichloroetylen (TCE) i benzen (C6H6) znajdują się w wielu przedmiotach codziennego użytku, takich jak meble, obrazy, tapety, a nawet niektóre kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci. Zagrożeniem związanym z tymi składnikami jest rozwój problemów oddechowych związanych z astmą, takich jak kaszel i świszczący oddech. Tlenek węgla (CO), toksyczny gaz wytwarzany przez kuchenki gazowe i urządzenia grzewcze, jest również obecny w wysokich stężeniach dymu papierosowego i spalin samochodowych. Niski poziom narażenia może powodować zawroty głowy i bóle głowy, a długotrwałe narażenie może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje. 

Żywe ściany nie są cudownym rozwiązaniem dla zanieczyszczeń powodowanych przez człowieka, ale wnoszą naturę do naszych miast i wnętrz. Zalety roślin są dobrze znane działają jak naturalny filtr oraz wytwarzają tlen w procesie fotosyntezy.

Niektóre substancje chemiczne mogą zostać usunięte przez korzenie roślin lub związane z nimi mikroorganizmy, które rozkładają i asymilują te chemikalia.

Dobre samopoczucie

Niedawne badanie przeprowadzone przez brytyjskiego profesora Sir Cary Coopera, specjalistę do spraw. Środowiska pracy, wykazało, że brak motywacji i niskie morale może wynikać z braku zieleni i naturalnego światła. Badanie przeprowadzone na 3600 pracownikach w 8 różnych krajach sugeruje, że praca w środowisku oderwanym od natury ma na nas ogromny wpływ. Wręcz przeciwnie, we wszystkich krajach pracownicy, którzy pracowali w otoczeniu zieleni i światła, wykazywali znacznie wyższy poziom entuzjazmu i kreatywności.

Obecność zieleni w pobliżu ma ożywczy wpływ na motywację do pracy. 75% pracowników amerykańskiej grupy Genzyme stwierdziło, że poczuli silniejszą więź ze swoimi współpracownikami po przeprowadzce do bardziej ekologicznego i przestronnego środowiska pracy. Rodzi to jednak problem: nie każdy może przenieść lokal lub wyburzyć ściany, aby stworzyć wewnętrzny ogród na terenie organizacji lub recepcji. I tu właśnie pionowy ogród naprawdę się sprawdza.

Dzięki żywym ścianom można wykorzystać wiele wcześniej odsłoniętych powierzchni, aby wyhodować wspaniały pionowy ogród lub zewnętrzną zieloną ścianę, tworząc w ten sposób przestrzeń, w której ludzie czują się dobrze.

Jakie rośliny do doniczki na ścianę?

Komponując swój ogród wertykalny warto przemyśleć dokładnie co chcemy sadzić, aby nie mieć później problemów z dużymi roślinami, które będą później przysłaniały pozostałe kwiaty w ścianie. Jedne z najpopularniejszych roślin do ściany wertykalnej to 

  • epipremnum 
  • dieffenbachia
  • trzykrotka
  • hedery - bluszcze
  • zielistka - chlnrophytum
  • pasiatka zwisła (Wandering Jew)
  • skrzydłokwiat

Powyższe rośliny nie są bardzo wymagające. Łatwo z nich można zrobić okazały ogród wertykalny.

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium