Szykujemy dla Was coś wspaniałego - póki co możesz odwiedzić nasz drugi sklep z kwiatami domowymi Zagajnik <<<<< Kliknij 

Monstera królowa kwiatów doniczkowych

W tej kategorii znajdziecie wiele propozycji tostery, czyli rośliny wieloletniej, która wykazuje silnie rosnące pnącza o dużych i pięknych liściach. 

W naturalnym środowisku można ją spotkać w Ameryce Południowej oraz Ameryce Środkowej. Mimo dość tropikalnego pochodzenia monstera doskonale radzi sobie w domowym zaciszu. Nie jest wymagającą rośliną, nie potrzebuje ogromniej ilości wody, nawet zapominalscy będą w stanie o nią zadbać. Więcej o tym przeczytacie w naszym wpisie na blogu --- > jak dbać o monsterę

Monstera rośnie dość szybko, dzięki czemu osoby, które uwielbiają obserwować rozwój rośliny będą usatysfakcjonowane. Gdy monstera się przekorzeni, to gdy tylko będzie miała składników odżywczych pod dostatkiem, to zacznie wypuszczać co rusz nowe pędy oraz korzenie powietrzne. Monstera będzie się tak rozrastać, na ile pozwoli jej doniczka. Z małego pojemnika nie urośnie nam gigant. Jeżeli nie masz miejsca na dużą monsterę, to wystarczy ją nie przesadzać do większej doniczki.

 

Zalety monstery

  • łatwa w utrzymaniu
  • szybko rośnie
  • łatwo się ją szczepi 
  • ma piękne duże liście

Monstera nie wymaga specjalnego miejsca do ustawienia. Rośnie prawie wszędzie w domu. To idealny kwiat doniczkowy na prezent. 

Ziemia do monstery

Podłoże do sadzenia monstery powinno być przepuszczalne , idealne będzie specjalistyczne podłoże do palm i juk oraz roślin zielonych. Można też samemu przygotować ziemie dla monstery mieszając ziemię uniwersalną z włóknem kokosowym oraz perlitem lub zastosować ziemie do palm, która będzie idealna dla monstery. Podłoże musi być dość luźne i przepuszczalne. 

Nawożenie monstery

Te kwiaty doniczkowe możemy zasilać na kilka sposobów. Możemy stosować kulki nawozowe o długi działaniu, dzięki czemu cały czas nasza roślina będzie zaopatrzona w składniki pokarmowe. Możemy też zastosować nawozy o krótszym działaniu, np. nawozy w pałeczkach, w płynie do rozrabiania z wodą, czy też w aplikatorach. Jeżeli korzystamy z krótko działających nawozów, to należy dostawać dawkę do wielkości rośliny i zasilać kosterę raz na 2-3 tygodnie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium