Trawa SAMOzagęszczająca Substral

Nowość na rynku hobby, dotąd dostępna tylko na najlepszych murawach świata. Trawa, która regeneruje rozwijając podziemną sieć kęp traw. Nasiona traw Substral pokazuje całkowicie nowe podejście do domowych trawników udostępniając zdobycze nowoczesnej hodowli roślin przeznaczone na najlepsze boiska świata. Jeżeli masz na swoim trawniku ciągle wydeptane place lub ubytki spowodowane grą w piłkę lub zabawą psów, to ta trawa jest zdecydowanie dla Ciebie!

Z jednego nasiona trawy wyrasta kępa, która zaczyna się rozkrzewiać i rozrastać tworząc kolejne i kolejne kępy traw, budując przepiękny zielony dywan - Twój trawnik.

 • Zwykła trawa: zbiór pojedynczych, osobnych kęp trawy.

 • Trawa SAMOzagęszczająca: gęsta sieć połączonych ze sobą kłączami kęp traw, nieustannie się rozwijająca.

Specjalny typ życicy twała - rozłogowa RPR powoduje ciągłą regenerację trawnika, co sprzyja utrzymaniu Twojej murway w rewelacyjnej kondycji, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. 

Propozycja traw zagęszczających od firmy Substral to pozycja dla osób ceniących sobie bardzo wysoką jakość. Efekt uzyskany z nasion traw Substral będzie cieszył nawet najbardziej wymagających użytkowników terenów zielonych przez długie lata. 

Sprawdź nasz artykuł o trawie samo-zagęszczającej Substral

Trawa SAMOzagęszczająca opinie

 • Wiele osób twierdzi, że ta trawa doskonale wschodzi, zawarta w niej życica trwałą szybko rośnie, wschodzi w niskich temperaturach i doskonale zazielenia trawnik. 
 • Trawnik szybko się zadarnia, wschodzi w kilka dni - choć kostrzewy potrzebują trochę więcej czasu
 • Dość droga, ale warto poświęcić trochę więcej pieniędzy dla pięknego efektu
 • Nasz zaprzyjaźniony ogrodnik potwierdził, że trawa samo zagęszczająca Substral wyszła mu po 5 dniach - tylko ciągle dbał o dużą wilgotność podłoża, a temperatura sięgała ok 30*C i noce były ciepłe. W takich warunkach po kilku dniach życica trwała wypuści pierwsze źdźbła trawy! 

Warto pamiętać, aby osiągnąć szybkie wschody trawy oraz soczystą zieleń trawnika nie wystarczy tylko wysiać dobrej jakości nasion traw, ale także należy zadbać o odpowiednie nawodnienie - trawy do wchodów potrzebują dość dużej wilgotności. Podłoże też jest ważne, dlatego warto zadbać również o nie, ponieważ młode kępy traw szybko się rozkrzewią.

Warto też w opiniach wspomnieć o dużej mocy przyrostowej trawy samozagęszczającej, która na przydomowych trawnikach może przeszkadzać niektórym, ze względu na konieczność częstego koszenia. Jeżeli nie lubisz kosić to sprawdź inne trawy, np trawę uniwersalną Barenbrug Universal lub Exlusor - Elite.

Nie zapominajcie również o nawożeniu! Aby mieć soczyście zielony trawnik należy dostarczyć mu składników odżywczych takich jak azot, fosfor oraz potas. Sam azot nie wystarczy, będzie tylko odpowiadał za szybki wzrost masy zielonej, bez odpowiedniego rozkrzewienia oraz wytrzymałości roślin. Z tego względu nie polecamy nawozów typu Saletra amonowa, Saletrzak, Mocznik. 

Dosiewanie trawy

Nieważne czy kupisz trawę samozagęszczającą Renowacja, Sport, czy Uniwersalną to możesz przeprowadzić dosiew trawy. Wystarczy aby odpowiednio przygotować miejsce do tego. Usuń pozostałości chwastów, mchu, liści, etc. Grabiami powinieneś wzruszyć podłoże lub też dodaj ziemi do trawników, wysiej nasiona, przegrab, ubij całość lekko i dbaj o to aby podłoże było dość wilgotne. Tylko tyle wystarczy do uzyskania pięknego trawnika w kilka tygodni.

Usuwanie chwastów

Nawet w nowo założonym trawniku mogą się pojawić chwasty. Powodem mogą być nasiona chwastów, które pozostały w glebie oraz nasiona nawiezione przez wiatr. Dbanie o odpowiednie pH gleby, częste korzenie oraz opryski środkami chwastobójczymi skutecznie ograniczą występowanie mleczy - mniszków, koniczyny, stokrotek, babek oraz innych chwastów. 

Trawa SAMOzagęszczająca cena 

Szykujesz duży areał do obsiewu? Napisz do nas, a otrzymasz fachowe doradztwo którą mieszankę wybrać aby spełniła Twoje oczekiwania oraz cenę która powinna być najniższa na rynku! Sprzedajemy codziennie wiele opakowań trawy, bo mamy najlepszą ofertę na rynku. Sprawdź i Ty nasze niskie ceny traw!

Jeżeli uważasz, że trawa samo zagęszczająca Substral jest za droga, to również doradzimy co możesz wysiać, aby efekt był równie imponujący, a portfel tak dotkliwie tego nie odczuł! 

Zobacz też inne nasiona traw w naszej ofercie! 

Najczęstsze pyta z internetu 

poniżej przedstawiamy zbiór najczęściej występujących zapytań w wyszukiwarce google dotyczące traw, lektura może zaoszczędzić wiele wyszukiwań :)

Dlaczego trawa nie kiełkuje?

Jeżeli kupujesz nasion trawy od sprawdzonego dostawcy, to zawsze możesz zwrócić się z reklamacją na podstawie opakowania i partii zawartej na etykiecie. Z naszego doświadczenia jednak wynika, że często oczekuje się zbyt szybkich rezultatów, bez względu na pogodę. Nie wszystkie trawy wschodzą jednocześnie. Najszybciej na górze są życice trwałe, a dopiero później wiechliny i kostrzewy.

 • Wpływ na szybkość kiełkowania ma pogoda - wilgotność i temperatura. Jeżeli mamy upały to, jeżeli nie podlejemy świeżo wysianych nasion 1-2 razy dziennie, to możemy patrzeć jak młode źdźbła momentalnie usychają. Warto pamiętać, że podlewanie nie może zakończyć się po tygodniu, kostrzewy mogą wychodzić nawet przez miesiąc! 
 • Ptaki, które wyjadają zasianą trawę. Jak zabezpieczyć nasiona trawy przed ptakami? To nie takie skomplikowane, wystarczy rozścielić białą włókninę wiosenną. Jest to sposób, który zarówno uniemożliwi wyjadanie nasion, jak i zmniejszy parowanie wody z gleby i podniesie temperaturę gleby. Przy zasiewach wczesno wiosennych i jesiennych zrobić to może dużą różnicę w szybkości wschodów.
 • Złe przygotowanie podłoża.  - to może być kluczowe w powodzeniu całej operacji. Źle przygotowane podłoże może nie pozwolić nasionom rozwinięcie korzeni, przepalenie młodych roślin - np, gdy znajduje się w nim za dużo azotu lub świeży obornik. 

gdzie kupić nasiona trawy

Najlepiej w sprawdzonych punktach, gdzie będziesz mieć dostęp do dobrej, fachowej wiedzy oraz różnych mieszanek. Często małe sklepiki, czy sklepy wielkopowierzchniowe mają niskie ceny ale też jakość, którą później widać gołym okiem na trawnikach. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na to jak mogą być nasiona trawy. 

jak dobrać nasiona traw

przede wszystkim pod względem użyteczności. Specjaliści z firm nasiennych dopierają je odpowiednio według zastosowania w mieszanki, abyś nie musiał robić doktoratu ze znajomości traw. 

jak przechowywac nasiona traw

suche, ciemne pomieszczenie bez wahań temperatury. Nasiona traw są dość proste w przechowywaniu, ale lepiej nie wystawiać je na zróżnicowane warunki, aby nie traciły zdolności kiełkowania. 

jakie nasiona trawy do ogrodu

najlepiej wybrać mieszankę uniwersalną, zróżnicowany skład daje największe szanse, że trawnik będzie wyglądał rewelacyjnie w każdych warunkach, ale jeżeli masz duże psy lub gromadkę dzieci, to zastosuj sport, na tereny suche mieszankę water saver, a do cienia shadow. 

nasiona trawy do cienia

wybirze mieszanki traw oparte na kostrzewach, a najlepiej na śmiałku darniowym - te nasiona trawy najlepiej znoszą ograniczoną dostępność promieni słonecznych

nasiona trawy do sadu

skorzystaj z mieszanek łąkowych, bądź pastwiskowych, mniejsze dawkowanie na 1ha oraz mniej trzeba dbać o tego typu trawy, nie wymaga częstego nawożenia, ani koszenia oraz lepiej znosi niedobory wody.

nasiona traw do renowacji - regeneracji trawnika

jeżeli planujesz regenerację trawnika, to najlepiej użyj mieszanki nasion traw, z której korzystałeś przy zakładaniu trawnika. Pomoże Ci to zachować jednolity wygląd murawy. Jeżeli nie jest możliwe ustalenie nasion, to zastosuj trawę regeneracyjną lub uniwersalną. Są skomponowane z różnych odmian. 
 
 
Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA RENOWACYJNA Substral 3 kg Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA RENOWACYJNA Substral 3 kg
Producent: Substral
Cena: 101,00 zł 139,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA SPORTOWA Substral 1 kg Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA SPORTOWA Substral 1 kg
Producent: Substral
Cena: 42,00 zł 46,66 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA SPORTOWA Substral 3 kg Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA SPORTOWA Substral 3 kg
Producent: Substral
Cena: 101,00 zł 139,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA Uniwersalna Substral 3 kg Trawa samoZAGĘSZCZAJĄCA Uniwersalna Substral 3 kg
Producent: Substral
Cena: 101,00 zł 139,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl