W związku z ogromnym zainteresowaniem trawą samozagęszczającą, informujemy, że sprzedaliśmy prawie wszystkie opakowania trawy! 

Mamy nadzieje, że już niedługo dostaniemy kilka palet od SUBSTRALa.

Póki co proponujemy wstrzymanie się od zakupów lub nabycie traw BARENBRUG, czyli nasion traw od producenta trawy samozagęszczającej. 

 

 - trawa BARENBURG 

https://naszogrodniczy.pl/nasiona-trawy-barebrug 

Niedługo dostaniemy dużą dostawę trawy samozagęszczającej w 1kg opakowaniach, przygotujemy specjalną ofertę sprzedaży w pakietach ! :) 

 

Trawa samozagęszczająca Substral

Nowość na rynku hobby, dotąd dostępna tylko na najlepszych murawach świata. Trawa, która sama się regeneruje rozwijając podziemną sieć kęp traw. Nasiona traw Substral pokazuje całkowicie nowe podejście do domowych trawników udostępniając zdobycze nowoczesnej hodowli roślin. 

Z jednego nasiona trawy wyrasta kępa, która zaczyna się rozkrzewiać i rozrastać tworząc kolejne i kolejne kępy traw, budując przepiękny zielony dywan - Twój trawnik.

  • Zwykła trawa: zbiór pojedynczych, osobnych kęp trawy.

  • Trawa SAMOzagęszczająca: gęsta sieć połączonych ze sobą kłączami kęp traw, nieustannie się rozwijająca.

Specjalny typ życicy twała - rozłogowa RPR powoduje ciągłą regenerację trawnika, co sprzyja utrzymaniu Twojej murway w rewelacyjnej kondycji, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. 

Propozycja traw zagęszczających od firmy Substral to pozycja dla osób ceniących sobie bardzo wysoką jakość. Efekt uzyskany z nasion traw Substral będzie cieszył nawet najbardziej wymagających użytkowników terenów zielonych przez długie lata. 

Sprawdź nasz artykuł o trawie samo-zagęszczającej Substral

Trawa SAMOzagęszczająca opinie

Wiele osób twierdzi, że trawa doskonale wschodzi, zawarta w niej życica trwałą szybko rośnie, wschodzi w niskich temperaturach i doskonale zazielenia trawnik. 

Warto pamiętać, aby osiągnąć szybkie wschody trawy oraz soczystą zieleń trawnika nie wystarczy tylko wysiać dobrej jakości nasion traw, ale także należy zadbać o odpowiednie nawodnienie - trawy do wchodów potrzebują dość dużej wilgotności. Podłoże też jest ważne, dlatego warto zadbać również o nie, ponieważ młode kępy traw szybko się rozkrzewią. 

Nie zapominajcie również o nawożeniu! Aby mieć soczyście zielony trawnik należy dostarczyć mu składników odżywczych takich jak azot, fosfor oraz potas. Sam azot nie wystarczy, będzie tylko odpowiadał za szybki wzrost masy zielonej, bez odpowiedniego rozkrzewienia oraz wytrzymałości roślin. Z tego względu nie polecamy nawozów typu Saletra amonowa, Saletrzak, Mocznik. 

Dosiewanie trawy

Nieważne czy kupisz trawę samozagęszczającą Renowacja, Sport, czy Uniwersalną to możesz przeprowadzić dosiew trawy. Wystarczy aby odpowiednio przygotować miejsce do tego. Usuń pozostałości chwastów, mchu, liści, etc. Grabiami powinieneś wzruszyć podłoże lub też dodaj ziemi do trawników, wysiej nasiona, przegrab, ubij całość lekko i dbaj o to aby podłoże było dość wilgotne. Tylko tyle wystarczy do uzyskania pięknego trawnika w kilka tygodni.

Usuwanie chwastów

Nawet w nowo założonym trawniku mogą się pojawić chwasty. Powodem mogą być nasiona chwastów, które pozostały w glebie oraz nasiona nawiezione przez wiatr. Dbanie o odpowiednie pH gleby, częste korzenie oraz opryski środkami chwastobójczymi skutecznie ograniczą występowanie mleczy - mniszków, koniczyny, stokrotek, babek oraz innych chwastów. 

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl