naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Dbając o naszą planetę wybieramy produkty, które powstają bez emisji CO₂ do atmosfery, z lokalnych surowców i składników mineralnych. 

Ekologiczna ziemia i podłoża

Ekologiczna uprawa roślin wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na przyrodę i ogólny stan naszej planety Ziemia. Produkcja ekologicznych podłoży i innych produktów nie przyczynia się do emisji dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapobiegać powiększaniu się dziury ozonowej, a ta grozi nam globalnym ociepleniem. O egzystencję wszystkich organizmów żyjących możemy zadbać wybierając produkty pochodzenia organicznego i produkowanych w systemie ekologicznym. Dodatkowo większość tych produktów posiada także opakowania pochodzące z recyklingu, co pozwala na ponowne przetworzenie materiału i nie zaśmiecanie środowiska. 

Jak stworzyć ekologiczny ogród

Uprawa ekologiczna nie jest wcale trudna, a polega jedynie na zastosowaniu kilku istotnych zasad. Wówczas warzywa i owoce będą smaczniejsze oraz oczywiście zdrowsze, a rośliny i trawa piękniejsze. Na początek chemiczne nawozy i środki ochrony roślin można zastąpić preparatami z naturalnym składem, a ziemię i podłoża wybierać tą pozbawioną chemicznych dodatków. Jednocześnie zbytnie ingerowanie w życie fauny w naszym ogrodzie zalicza się do zbytniego ingerowania w świat przyrody i naruszenie równowagi natury.

Stosowanie naturalnych nawozów ma również taką zaletę, że nie ma możliwości przedawkowania nawozu. Naturalne ziemie i nawozy przyczyniają się do tworzenia próchnicy, poprawiają strukturę gleby, uaktywniają procesy glebowe oraz wyrównują bilans glebowy. Dobrym wyborem jest nawóz organiczny, obornik koński, kurzy lub bydlęcy, gnojówka, kompost ogrodniczy czy biohumus.  

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium