choinka led

Podłoże do storczyków

W swoich naturalnym środowisku Orchidea rośnie na drzewie, w związku z czym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania wymaga specjalistycznego podłoża.

Storczyki są jedną z najpopularniejszych roślin zamieszkujących nasze parapety w domach, ale czy zawsze są odpowiednio pielęgnowane? W ich naturalnym środowisku Storczyki rosną na drzewach, a ich korzenie mają swobodny dostęp do światła, dlatego ważne jest aby podłoże składało się głównie z kory, a doniczka była jak najbardziej możliwie przezroczysta. 

Jaką ziemię wybrać do storczyków

Bez wątpienia najlepszym podłożem dla Orchidei jest mieszanina kory sosnowej, torfu włóknistego, chipsów kokosowych i keramzytu. Gotową mieszankę podłoża do orchidei można nabyć w workach niemal w każdym sklepie ogrodniczym. Storczyki powinno się też przesadzać co rok lub dwa lata w okresie wiosenno-letnim. Podłoże storczyka nie może być zbite, ale lekkie i przepuszczalne. Woda w doniczce nie może zalegać, ponieważ może to trwale uszkodzić roślinę. Gdy przelejemy roślinę, należy ją natychmiast wyjąć i osuszyć bryłę korzeniową. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium