naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Chemia basenowa 

Kąpiel w zaciszu swojego ogrodu w upalny dzień, to zbawienna czynność, która nie tylko bardzo relaksuje, ale także doskonale orzeźwia. 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

W tej kategorii znajdziecie środki do basenów, oczek oraz sadzawek, które pozwolą Wam utrzymać czystość wody i bezpiecznie korzystać z kąpieli.

Czysta woda to podstawa miłego użytkowania z basenu w upalny dzień. Nie wyobrażamy sobie korzystania z basenu w którym woda jest mętna oraz ma nieprzyjemny zapach. W upalne dni wystarczy kilka dni, aby nasz przydomowy basen stał się wylęgarnią dla bakterii, glonów oraz innych dziwnych rzeczy.. Z tego względu należy zadbać o kilka podstawowych rzeczy, aby można było bez problemu skorzystać z orzeźwienia w letni skwar. 

Czyszczenie basenu musi odbywać się regularnie, a odpowiednie środki ułatwią to zadanie. Przede wszystkim należy pamiętać o regulacji pH, dezynfekcji, usuwaniu glonów - alg, jeśli się już pojawią. 

Od czego zacząć czyszczenie basenu?

Wyczyść basen

Zaczynamy od wyczyszczenia basenu ze wszystkich śmieci, liści, do tego mogą być przydatne odkurzacze basenowe oraz siatki basenowe. Ścianki wyczyść specjalnymi preparatami. Dopiero teraz możesz napuszczać wodę.

Zadbaj o pH

W pierwszej kolejności należy sprawdzić poziom pH wody. Można to zrobić bardzo łatwo za pomocą specjalnego testera. Poziom pH nie może być ani za niski - przyspiesza korozję, ani za wysoki - woda będzie za twarda i drażniła skórę. Trzeba tutaj dopowiedzieć, że złe pH negatywnie wpływa na skórę! Doprowadzamy do odpowiedniego pH za pomocą specjalnych preparatów, które łatwo obniżają lub podwyższają pH. Najlepiej aby pH wody mieściło się w przedziale od 7 do 7,4.

Dezynfekcje wody w basenie

Następnie przechodzimy do dezynfekcji. Ten zabieg ma za zadanie likwidację zanieczyszczeń - usunięcie glonów, grzybów i bakterii. Warto pamietać o tym, że ten zabieg należy przeprowadzać od pierwszego napełnienia basenu. Jest to o tyle ważne, że ten zabieg bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo użytkowników - chemia basenowa usuwa zagrożenia ze strony mikroorganizmów.

 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium