naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na podłoża i ziemie marki Kronen, Floria i Primagarden. Wszystkie produkty z tych firm cechują się najwyższą jakością. Dzięki temu, że współpracujemy z tymi firmami od wielu mogą znaleźć Państwo je u nas w rewelacyjnych cenach.

 

Ziemia i podłoża

Ziemia Kronen uniwersalna 50l Ziemia Kronen uniwersalna 50l
Producent: Kronen
Cena:

29,90 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia Kronen uniwersalna 10l Ziemia Kronen uniwersalna 10l
Producent: Kronen
Cena:

7,90 zł

szt.
zobacz więcej
Kompost Kronen 25l Kompost Kronen 25l
Producent: Kronen
Cena:

17,90 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia do pomidorów Kronen 15L Ziemia do pomidorów Kronen 15L
Producent: Kronen
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia Kronen do borówki 50l Ziemia Kronen do borówki 50l
Producent: Kronen
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia Kronen do iglaków 50l Ziemia Kronen do iglaków 50l
Producent: Kronen
Cena:

35,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia Kronen do róż 20l Ziemia Kronen do róż 20l
Producent: Kronen
Cena:

15,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia Kronen do palm i juk 20 l Ziemia Kronen do palm i juk 20 l
Producent: Kronen
Cena:

12,90 zł

szt.
zobacz więcej
Ziemia Kronen do kaktusów 5l Ziemia Kronen do kaktusów 5l
Producent: Kronen
Cena:

6,90 zł

szt.
zobacz więcej
KRONEN do warzyw 80l - paleta 36 worków KRONEN do warzyw 80l - paleta 36 worków
Producent: Kronen
Cena:

1 199,00 zł

szt.
zobacz więcej

Polecamy w szczególności:

Podłoże do storczyków z kory piniowej Floria, Primagarden profesjonalne podłoże torfowe z tofu wysokiego z dodatkiem glinki oraz PG MIX. 
Warto również zwrócić uwagę na całą paletę produktów Kronen, która posiada wiele ciekawych pozycji tj. ziemię do wysiewu, hortensji, borówek, etc. Ziemia Kronen jest w naszej ofercie od kilkunastu lat i ma wielu zwolenników, którzy nie wyobrażają posadzić kwiatów w innej ziemi. Sprawdź wysoką jakość ziemi do kwiatów Kronen i ciesz się pięknymi roślinami przez cały sezon!

Ziemia do kwiatów

Szukasz dobrej ziemi do kwiatów? Polecamy lekkie podłoże Kronen, które zawiera nawóz na kilka miesięcy, specjalną strukturę, umożliwiającą łatwe wykształcanie korzeni oraz rozwój rośliny. Posiadamy w swojej ofercie również specjalne podłoże do kwiatów zielonych, palm, kaktusów, storczyków oraz innych roślin.

Jeżeli chcesz zakupić jeden worek ziemi i sadzić wiele roślin to kup ziemię uniwersalną Kronen, która ma wypośrodkowane parametry. Zawiera też wiele cennych składników pokarmowych, nawilżacz oraz eco fibrex, czyli włókno drzewne spulchniające podłoże i lepiej magazynujące wilgoć. 

W zależności od rodzaju i typy rośliny, którą posiadasz, musisz zaopatrzyć się w odpowiednią dla niej ziemię. Tym samym zadbasz o dostosowaną do jej potrzeb ilość składników odżywczych, dobrą podstawę dla systemu korzeniowego oraz właściwe nawodnienie - to gwarancja jej właściwego funkcjonowania. Jak jednak dobrać ziemię odpowiednią dla Twoich kwiatów? Zapraszam do lektury!

 • Na co zwrócić uwagę? Kwasowość ziemi do kwiatów

Sprawdź kwasowość ziemi, aby dostosować ją do potrzeb Twojej rośliny. W zależności od gatunku kwiaty lubią tą kwasową do minimalnie zasadowej. Dobrze dobrany odczyn gleby to podstawa ich prawidłowego funkcjonowania. Pamiętaj, że z czasem ulega on zmianie, zwłaszcza gdy worek z ziemią długo leży rozpakowany, dlatego kwiaty staraj się sadzić w świeżej. Oczywiście odczyn nie staje się diametralnie inny, ale w wypadku niektórych roślin nawet niewielkie zmiany mogą skutkować szkodami.

 • Na co zwrócić uwagę? Granulacja ziemi do kwiatów

Ziemia o niewielkiej granulacji, będzie odpowiednia dla większości roślin. Bywa jednak tak, że niekiedy gleba wymaga dodatkowego wsparcia w postaci substancji wzbogacającej lub ułożenia drenażu, zwłaszcza w wypadku dużych powierzchni. Dlatego warto zainteresować się ziemią do kwiatów wzbogaconą okruchami skalnymi, które mogą spełniać funkcję drenującą lub być źródłem uzupełnienia minerałów.

 • Na co zwrócić uwagę? Substancje wzbogacające

Jeśli hodujesz rośliny wymagające specjalnej troski takie jak kwiaty tropikalne czy mięsożerne, zwróć uwagę na substancje wzbogacające zawarte w ziemi. Istnieją dodatki o różnorakim działaniu np. zapobiegające kolonizacji określonych mikroorganizmów, najczęściej jednak są to takie, które spełniają zapotrzebowania rośliny na składniki mineralne.

 • Ziemia do kwiatów doniczkowych

Aby Twoje kwiaty doniczkowe miały się dobrze, zadbaj o to, aby ziemia, w której rosną, zawierała torf oraz ziemię próchniczą. Pierwszy z tych składników sprawia, że ziemia dobrze magazynuje wodę i jest lekka, drugi natomiast zawiera w sobie dużą ilość składników mineralnych i dzięki swojej strukturze zwiększa przepuszczalność powietrza. Warto również zainteresować się z ziemią, która zawiera nawozy długo działające, które stopniowo się rozkładając, dostarczają roślinie potrzebnych składników odżywczych, przez długi czas. Pamiętaj jednak by dobrać je zgodnie z potrzebami naszego kwiatu, bo w sklepach znajdziemy ziemię do różnych grup roślin. Jeśli Twoja dodatkowo znajduje się w dużej donicy lub jej układ korzeniowy jest wyjątkowo skomplikowany, rozważ ziemię z ziarnami keramzytu, która wspomoże proces rozprzestrzeniania wody.

 • Ziemia do kwiatów balkonowych

Jeśli na balkonie trzymasz kwiaty w klasycznych donicach, możesz spokojnie dostosować się do zasad powyżej. Sprawa maluje się inaczej gdy Twoje rośliny rosną w doniczkach podłużnych (skrzynkach). W tym wypadku zastosuj ziemię z drenażem, który pozwoli lepiej wykorzystać dostępną ilość wody - w końcu rośliny balkonowe są wyjątkowo narażone na przesuszenie. W związku z tym rozważ też ziemię ze specjalnymi dodatkami zatrzymującymi wilgoć.

 • Ziemia do kwiatów ogrodowych

Kwiaty w ogrodzie sadź w ziemi dedykowanej dla danego rodzaju rośliny lub w zależności od zapotrzebowania, w ziemi do siewu, rozsadzania czy po prostu w uniwersalnej ogrodowej.

 • Ziemia do kwiatów - cena a jakość

Pamiętaj, kupując ziemię, nie kieruj się najniższą ceną i zawsze sprawdzaj jej pochodzenie. Często tanie ziemie to te, pochodzące z wyeksploatowanych powierzchni, a w nich znajdować się mogą chorobotwórcze cząsteczki, które są poważnym zagrożeniem dla Twojej rośliny. Taka ziemia z pewnością nie pomoże też w prawidłowym funkcjonowaniu kwiatu, uboga w niezbędne minerały. Przed kupnem ziemi dobrze zapoznaj się z jej składem i wybierz ten z najbogatszym dla Twojej rośliny, a później ciesz oko!

Ziemia do warzyw

Specjalistyczne podłoża do warzyw Kronen, to produkt najwyższej klasy. Pulchna, czarna, ciężka ziemia, która nie zawiera włókien drzewnych. Będzie to idealny wybór do foliaków, pikowania, rozsad, etc. Ta ziemia do warzyw, to nasze ulubione podłoże, które często wykorzystujemy w naszych ogrodach do uprawy pomidorów, papryk, czy ogórków.

Gdy marzysz o pomidorówce ze świeżych pomidorów, nie ma nic lepszego niż zerwanie ich wprost ze swojego balkonu! Jednak hodowanie warzyw na własną rękę, to nie lada sztuka! Wymaga wiele cierpliwości, starań i wiedzy, żeby na balkonie, albo nawet w przydomowym ogródku wyrosło jedzenie. Dobrze dobrana ziemia to podstawa prawidłowego rozwoju wszelkich roślin. Jakiej użyć, jeśli chcemy wyhodować najpopularniejsze warzywa? Jaka powinna być ziemia do warzyw? Radzę!

 • Ziemia do warzyw, czyli jaka?

W sklepach bez problemu znajdziemy ziemię przeznaczoną do hodowania warzyw. Sprawa jest jednak trudniejsza, niż się wydaje. Wiele z nich bowiem, przeznaczona jest do specjalnej ich grupy. Ale to nie wszystko! W zależności od stopnia rozwoju, w którym znajduje się nasza sadzonka, dostępne są ziemie do wczesnej lub późnej fazy rozwoju. Możemy oczywiście wybrać taką uniwersalną, do wszystkich warzyw, gdy nie jesteśmy jeszcze pewni, co zamierzamy sadzić, ale polecam ziemie dostosowane pod konkretne grupy - zapewniają lepsze zbiory!

 • Ziemia do warzyw - pomidory

Pomidory lubią glebę piaszczysto - gliniastą i taką, która utrzymuje wilgoć. Odczyn gleby w doniczce z pomidorami powinien być lekko kwaśny (pH 5,5 - 6,5). Ponadto warzywo to, należy do grupy warzyw psiankowatych, podobnie jak papryka czy ziemniak, które nie lubią być po sobie sadzone, nawet jeśli w grę wchodzi dokładnie to samo. Warto wiedzieć, że pomidory uwielbiają rosnąć na kompoście. Spróbuj, zwłaszcza że domowy kompostownik to czysta ekologia. No i nie pozbywaj się dżdżownic - za ich sprawą ziemia będzie nawożona dodatkowo!

 • Ziemia do warzyw - marchewka

Marchewka to warzywo z rodziny korzennych, w której skład wchodzą również pietruszka, seler czy burak. Wszystkie te warzywa, lubią glebę lekko wilgotną i przede wszystkim żyzną i niezbitą, tak aby ich korzenie mogły się rozwijać w prawidłowy i swobodny sposób. Podobnie jak w przypadku psiankowatych, marchewka i jej świta, nie lubią być sadzone po sobie. Nie przepadają też za nawożeniem obornikiem, choć myślę, że i tak chętnych na takie zapachy pod nosem, brak!

 • Ziemia do warzyw - szczypiorek

Szczypiorek to warzywo, którego hodowla wymaga chyba najmniejszego nakładu pracy. Co do ziemi, jest równie mało problematyczny. Szczypiorek zadowoli się bowiem zwykłą, uniwersalną ziemią. Odczyn ziemi, w której go sadzimy, powinien być od lekko kwaśnego do obojętnego (pH 6 - 7). Warto też pamiętać, że szczypiorek lubi nawożenie kompostem.

 • Ziemia do warzyw - rzodkiewka

Rzodkiewka preferuje ziemię próchniczą, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego (pH 6,5 - 7). Lubi, gdy jest lekko wilgotna, ale bez przesady, w przeciwnym razie korzenie staną się szkliste i niesmaczne. Glebę, w której zasadzona jest rzodkiewka, warto zaopatrywać w nawóz z kompostu lub obornika, choć w uprawie amatorskiej lepiej rzodkiewki nie nawozić wcale, bo może to doprowadzić do magazynowania składników w korzeniach. Warto pamiętać, że warzywo to, szybko więdnie w glebie o niewłaściwym odczynie.

Meta description

Marzysz o świeżych warzywach prosto z własnego ogródka? A może do dyspozycji masz tylko balkon? Radzimy, jak dobrać ziemię do warzyw, aby zebrać udane plony!

Torf ogrodniczy

Jeżeli potrzebujesz tańszego rozwiązania, to sprawdź podłoża Primagarden, które również rewelacyjnie sprawdzą się w ogrodach. Lekkie torfy wysoko gatunkowe, które są najpopularniejszym produktem wśród naszych klientów.

Dodatkowo w tej kategorii znajdziesz też keramzyt ogrodniczy, agroperlit, kompost oraz inne materiały, które przydadzą się do komponowania podłoża dla Twoich roślin. 

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze

Wraz z marką Kronen organizujemy co roku rodzinne warsztaty ogrodnicze, gdzie staramy się zarazić wszystkich magią ogrodnictwa. Chcemy również przekazać dawkę wiedzy, w tym także jak ważna jest odpowiednia ziemia ogrodowa, czy ziemia do doniczek. To jak zadbamy o rośliny na samym starcie - umieszczając je w odpowiednim podłożu - uwarunkuje im dobry start i zrównoważony rozwój systemu korzeniowego, co przełoży się na piękne kwitnienie oraz obfite plony. Wybierając ziemię Kronen lub Primagarden masz zawsze pewność, co do jakości! 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium