naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Dodatek włókna drzewnego lub kokosowego usprawnia drenaż, rozluźnia strukturę oraz zwiększa natlenienie gleby. 

Ziemia do kwiatów

Odpowiednia ziemia w roślinach doniczkowych i ogrodowych to klucz do sukcesu w uprawie roślin i kwiatów. Wiele roślin wymaga, aby ziemia była przewiewna, przepuszczalna i luźna, w celu zapewnienia korzeniom optymalnych warunków do rozwoju. Wypełnienie doniczki można wzbogacać o drenaż lub inne środki pielęgnacyjne, ale to ziemia odgrywa główną rolę w rozwoju i wzroście rośliny. Wiele podłoży wzbogaconych jest o startową dawkę składników pokarmowych, również tych długodziałających, które rozkładają się długo. 

Ziemia do roślin i kwiatów

Ze względu na gatunek hodowanej rośliny wybieramy ziemię przystosowaną głównie pod względem odczynu pH. Ziemia do roślin zielonych doniczkowych powinna posiadać pH 5,5 - 6,5 i zawierać w składzie mieszankę torfu oraz glinki. Takie podłoże ułatwia roślinie magazynowanie składników odżywczych. 

Ziemia pod sukulenty i kaktusy jest mieszanką torfu wysokiego i niskiego, piasku kwarcowego i keramzytu. Jej odczyn pH wynosi 5,7 - 6,8. Ziemia do paproci zawiera w kładzie keramzyt i torf o lekko kwaśnym podłożu. Podobnie jak ziemia do kaktusów, której skład dodatkowo zawiera krzemionkę. Odczyn pH tych rodzajów podłoża wynosi 6-7. Tą samą kwasowość gleby posiada ziemia do wysiewu z włóknem kokosowym doskonała do wysiewu, pikowania, sadzenia kłączy i bulw ozdobnych. Specjalnie opracowany skład przyspiesza kiełkowanie i stwarza optymalne warunki dla wzrostu roślin w początkowym okresie rozwoju. Włókno kokosowe powoduje większą przepuszczalność powietrza i wody oraz umacnia system korzeniowy. 

Rododendron w donicy lub w ogrodzie jaka ziemia

Rododendron jak Azalia, Hortensja, Magnolia czy wrzoście to rośliny kwaśnolubne żyjące w lekkiej ziemi o kwaśnym odczynie gleby między 4 a 5. Ziemia o wyższym odczynie pH uniemożliwi roślinom rozwój i może im zaszkodzić. Ważna jest również wysoka zawartość materii organicznej, wówczas stosowanie dodatkowo sztucznych nawozów jest niekonieczne. Aby dostarczyć roślinom materii organicznej stosujemy obornik suchy pod krzewy i kwiaty. Nadmiary ziemi kwaśnej można wykorzystać do roślin domowych doniczkowych takich jak Difenbachia, paprocie, Maranta, Peperoia i Trzykrotka.

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium