choinka led

rosahumus

Rosahumus

Przedstawiamy Wam kategorię z Rosahumusem, czyli nawozami mineralno organicznymi, które próz żelaza i potasu zawierają kwasy humusowe. Rosahumus najogólniej pisząc, to nawóz poprawiający żyzność gleby.

 

Rosahumus 150g Rosahumus 150g
Cena:

12,90 zł

szt.
zobacz więcej
Rosahumus 0,8 kg Rosahumus 0,8 kg
Cena:

42,99 zł

szt.
zobacz więcej

Jak działa Rosahumus?

Nawóz ten poprawia żyzność - zasobność gleby. Związki zawarte w Rosahumusie pozwalają magazynować od 4 do nawet 12 razy więcej pokarmowych składników, niż zwykła gleba mineralna. Więcej próchnicy, to też więcej wody. Podawanie do gleby kwasów humusowych, które też składnikiem próchnicy, bezpośrednio wpływa na wymianę kationową, zawartość tlenu oraz wspomnianą wcześniej większą pojemność wodną.

Istnieje cały szereg zalet stosowania Rosahumus u, o których jeszcze warto wspomnieć. Są nimi min. neutralizowanie pH gleby, zmiana chemicznych jej właściwości, lepsze pobieranie wody, makro i mikroelementów, eliminacja chlorozy, zmniejszenie dostępności metali ciężkich i wiele, wiele innych.

Jak stosować Rosahumus?

Użycie nawozu Rosahumus jest bardzo proste. Należy proszek rozpuścić w wodzie i odczekać kilka godzin aby kwasy humusowe zaczęły się namnażać. Po odczekaniu należy wymieszać zawartość jeszcze raz i zacząć podlewanie. 

Gdzie stosować Rosahumus?

Jest wiele miejsc, gdzie możemy zastosować kwasy humusowe, niemalże w całym ogrodzie zobaczymy szybki efekt jego działania. Możemy go aplikować do

  • komostu - szybsze przerabianie masy i lepsze właściwości
  • rośliny ozdobne 
  • upraw polowe
  • warzywa
  • krzewy i drzewa owocowe 
  • trawniki
  • wszelkiego rodzaju kwiaty doniczkowe

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium