naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Rośliny o ozdobnych liściach nie kwitnące do prawidłowego rozwoju preferują specjalnie przygotowaną mieszankę ziemi, którą znajdziesz w gotowych podłożach do roślin zielonych. 

Każda roślina potrzebuje indywidualnego podejścia do ich pielęgnacji jak i podłoża, ponieważ większość z nich wymaga specjalistycznej ziemi, opracowane zostały gotowe rozwiązania. Wybierając ziemie przeznaczone do konkretnego gatunku rośliny jesteśmy w stanie uniknąć niepowodzenia przy uprawie rośliny.

Jaka ziemia do roślin zielonych

Przykładem roślin zielonych są Difenbachia, Sansevieria, Aglaonema, Epipremnum, palmy Areca, Cykas i Chamadorea, Alokazje, Dracena, Fikus i wiele innych. Większość roślin doniczkowych zielonych preferuje ziemię lekko kwaśną, przewiewną i próchniczą. Ziemia do roślin doniczkowych posiada wszystkie te składniki i jest zwykle mieszaniną torfu niskiego z wysokim. 

Jaka ziemia do Monstery

Monstera zaliczana jest do roślin zielonych, dlatego najlepiej uprawia się ją w podłożu torfowym. Oczywiście warto ziemię do roślin zielonych zmieszać z domieszką szkła wulkanicznego, czyli z perlitem - takie białe kuleczki. Monstera nie jest rośliną wymagającą, jednak do najlepszego jej rozwoju i zdrowego wyglądu lepiej jest zastosować ziemię do roślin doniczkowych. 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium