Ziemia do roślin zielonych

Rośliny o ozdobnych liściach nie kwitnące do prawidłowego rozwoju preferują specjalnie przygotowaną mieszankę ziemi, którą znajdziesz w gotowych podłożach do roślin zielonych. 

Każda roślina potrzebuje indywidualnego podejścia do ich pielęgnacji jak i podłoża, ponieważ większość z nich wymaga specjalistycznej ziemi, opracowane zostały gotowe rozwiązania. Wybierając ziemie przeznaczone do konkretnego gatunku rośliny jesteśmy w stanie uniknąć niepowodzenia przy uprawie rośliny.

Jaka ziemia do roślin zielonych

Przykładem roślin zielonych są Difenbachia, Sansevieria, Aglaonema, Epipremnum, palmy Areca, Cykas i Chamadorea, Alokazje, Dracena, Fikus i wiele innych. Większość roślin doniczkowych zielonych preferuje ziemię lekko kwaśną, przewiewną i próchniczą. Ziemia do roślin doniczkowych posiada wszystkie te składniki i jest zwykle mieszaniną torfu niskiego z wysokim. 

Jaka ziemia do Monstery

Monstera zaliczana jest do roślin zielonych, dlatego najlepiej uprawia się ją w podłożu torfowym. Oczywiście warto ziemię do roślin zielonych zmieszać z domieszką szkła wulkanicznego, czyli z perlitem - takie białe kuleczki. Monstera nie jest rośliną wymagającą, jednak do najlepszego jej rozwoju i zdrowego wyglądu lepiej jest zastosować ziemię do roślin doniczkowych. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium