naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Obornik granulowany

W tej kategorii znajdziesz oborniki, czyli naturalne nawozy które zostały specjalnie spreparowane, aby były jak najwygodniejsze w użyciu oraz aby dały jak najwięcej Twoim roślinom. Mimo, że najpopularniejszy jest obornik granulowany bydlęcy,  to pozostałe rodzaje również mają swoich zwolenników i sprzedajemy ich również coraz więcej. 

 

obornik granulowany

O wielu, wielu lat ludzie stosują oborniki, czyli przekompostowane/przefermentowane odchody zwierzęce jako rzecz, która jest bogata w materie organiczną, która bardzo użyźnia glebę. Dzięki stosowaniu tego uzyskują lepsze plony, bujniejsze rośliny i żyzną ziemię. Dzieje się to za sprawą zawartych w obornikach mikro i makroelementów oraz materii organicznej. Większa ilość próchnicy uzyskana dzięki obornikowi wpływa na lepsze magazynowanie wody oraz składników pokarmowych.

Obornik granulowany

Obornik granulowany można stosować niemalże w całym ogrodzie. Sprawdzi się przy uprawie warzyw, owoców, krzewów i drzew ozdobnych, rekultywacji gleby w szklarniach. Można go stosować zarówno w nawożeniu pogłównych (gdy rośliny już są posadzone), jak i przy przygotowaniu gleby do uprawy (kilka ziaren przez bezpośredni posadzeniem roślin, jak i przed przekopaniem ziemi jesienią).

Każda granula posiada substancje organiczne oraz podstawowe składniki pokarmowe ( N,P,K,Ca,Mg) dodatkowo mikroelementy wyłącznie pochodzenia naturalnego. Dzięki procesowi produkcji zostały wyeliminowane kiełkujące nasiona oraz patogeniczne mikroorganizmy. 

Jak to jest zrobione?

Wszechobecna technologia również wpłynęła na stosowanie obornika. Maszyny z dość nieprzyjemnej masy odchodów zwierzęcych przygotowują granulki prawie bezwonne, które zawierają całe bogactwo natury. Proces przygotowania obornika granulowanego polega na wysuszanie przekompostowanych odchodów zwierząt. Traktowanie ich wysoką temperaturą wpływa na "unieszkodliwianiu" nasion chwastów, które kryją się w przekompostowanych obornikach. Tak przygotowana masa przechodzi do granulatora, który pod ciśnieniem zbija cząsteczki nawozu i przeprowadza je przez swoisty młynek z nożem, który odcina je na odpowiednią długość.

Dlaczego warto używać obornik granulowany?

  • wygodny w użyciu
  • dostarcza składników pokarmowych
  • poprawia żyzność gleby
  • pozwala uzyskać lepsze plony
  • granulowanie unieszkodliwia nasiona chwastów w obornikach
  • uniwersalność - można stosować pod prawie wszystkie rośliny

Oborniki granulowany Agro Cs jest specjalnie przygotowany, aby bezpiecznie zasilić Twoje kwiaty, warzywa, kwiaty oraz pozostałe rośliny w ogrodzie.

 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium