naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Szykujemy dla Was coś wspaniałego

Jeżeli szukasz rośliny domowej, która jest łatwa w uprawie i potrafi znieść naprawdę dużo to zamikulkas jest idealnym kwiatem doniczkowym dla Ciebie. 

Dobrze znosi zacienione miejsca, nie obrazi się, gdy zapomnisz go podlać i nie wymaga nawożenia oraz przesadzania! Idealna roślina wszystko odporna.

 

zamikulkas

zamikulkas to ozdobna roślina, która posiada ciemno zielone liście o podłużnym kształcie, które wyrastają z kłączy. Ta roślina rośnie dość wolno, ale może osiągnąć dość duże rozmiary. 

Zamikulkas wymagania

Ta roślina jest idealna na początek przygody z kwiatami doniczkowymi. Wykazuje dużą wytrzymałość na niekorzystne warunki. Bardzo dobrze będzie się czuła w miejscu półcienistym lub nawet w cieniu. Zamikulkas nie powinien stać w mocno nasłonecznionym miejscu - w takich warunkach pojawiają się ciemne plamy na liściach. Minimalna temperatura przechowywania zamikalkulasów wynosi ok 10*C. Gdy temperatura spada poniżej 5*C wtedy roślina ginie - nie otwierajcie okna zimą w pobliżu tej rośliny!

Jak pielęgnować zamikalkulsy 

Te kwiaty doniczkowe nie mogą być przelewane, gdy mają zbyt wilgotnom to będą tracić liście. Warto podlewać te kwiaty doniczkowe odstaną wodą o temperaturze pokojowej i nie lać wody na liście. Ten kwiat nie wymaga nawożenia intensywnego. Nawet można używać 1/4 dawki innych kwiatów! 

Nie należy zamikalkulasów często przesadzać. Lepiej rośnie w przekorzenionych donicach, niż w takich, gdzie mają mnóstwo miejsca na wzrost. Idealna do przesadzania będzie lekko kwaśne podłoże - ziemia do palm i rośli zielonych.

bardzo łatwo zamikulasy rozmnożyć. Wystarczy podzielić dobrze rozrośnięte kwiaty. Innym sposobem jest pobranie sadzonki liściowej i posadzenie jej w ziemi. Sadzonki powinny się ukorzenić po 3-4 tygodniach.

donica do zamikulkasa

Jeżeli szukasz doniczki do zamikulkasa, to koniecznie sprawdź nasz artykuł o tym jaka donica do zamikukasa - znajdziesz w nim również informacje jak dbać o zamikukasa. 

Zamikulkas - pochodzenie

W naturalnym środowisku spotkasz zamikukasa w Afryce - w części wschodniej. Lokalnie ta roślina jest używana jako roślina lecznicza! 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium