naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

Krzewy iglaste jak i krzewy borówki wymagają podłoża o odczynie kwasowym, stale kontrolowanym i niezmiennym odczynie pH.

Ziemia do iglaków i borówki

Jakie podłoże pod borówkę amerykańską? 

Krzew borówki przede wszystkim najlepiej odnajduje się w podłożu kwaśnym o odczynie pH między 3,5 a 4,5. Jesień to zdecydowanie najlepszy termin na sadzenie borówki amerykańskiej. Jednak przed przystąpieniem do zakupu sadzonki warto zaopatrzyć się we właściwe podłoże do jej sadzenia. Podłoże powinno być żyzne, próchnicze i dobrze przepuszczalne, ale także wilgotne. Borówka najlepiej rośnie na stanowisku nasłonecznionym, gdy temperatura gleby sięga nawet do 20 stopni Celsjusza. 

Jaka ziemia do iglaków

Dedykowane podłoża do iglaków zapewnią krzewom iglastym optymalne warunki do właściwego rozwoju. Najbardziej istotym składnikiem ziemi do krzewów iglastych jest torf niski i wysoki ułatwiający pobieranie wody i składników pokarmowych oraz ułatwia rozwijanie się bryły korzeniowej rośliny. Zakwaszanie istniejącej gleby nie jest dobrym pomysłem, najlepiej rozsypać warstwę ziemi przystosowanej do tego gatunku roślin o odczynie lekko kwaśnym 4,5 - 5,5. 

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium