naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Promocja

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

ekologiczne źródło ogrzewania

Biokominek to alternatywne źródło ogrzewania, a raczej dogrzewania. Nie wymaga przewodów kominowych, ani wentylacyjnych. Wystarczy, że adopcji pojemnika nalejesz płynne bio paliwo i podpalisz, aby cieszyć się przyjemnym płomieniem bez dymu. Bio kominki mogą być montowane zarówno w domu jak i ogrodzie.

Biokominki

Jak co roku jesienią przygotowujemy się do sezonu grzewczego, które z biegiem inflacji kosztuje nas coraz więcej i nie zawsze bywa bezpieczne dla naszego otoczenia oraz środowiska. Wykorzystywane surowce przyczyniają się do powstawania smogu, a cały proces bywa niewygodny ze względu na czasochłonne i wymagające dużo miejsca przygotowanie opału na zimę. 

Na czym polega biokominek

Biokominek jest ekologiczną formą docieplenia każdego pomieszczenia i stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania. Posiada bardzo dużo zalet nie tylko wizualnych, ale także praktycznych jeśli chodzi o funkcjonowanie kominka do codziennego użytku. Innowacyjność biokominków polega na wykorzystaniu biopaliwa, które nie wytwarza brzydko pachnącego smogu, ani szkodliwego dla organizmu i dla środowiska dymu. 

Estetycznie wyglądający element docieplenia zwany biokominkiem wykorzystuje się nie tylko w mieszkaniach i domu, ale również na zewnątrz jako element wyposażenia ogrodu, tarasu czy patio. Mobilny biokominek wykorzystany może być również na balkonie lub otwartym tarasie w celu umilenia chłodnego wieczora późno jesiennego lub zimowego. Szczególnym atutem może stać się w miejscach uczęszczanych przez społeczność, jak w restauracjach, kawiarni czy innym miejscu wypoczynkowym jak hotel.

Zalety biokominków

 • estetyczny i nowoczesny wygląd
 • do eksploatacji stosowane jest biopaliwo
 • oszczędność czasu i corocznego nakładu finansowego 
 • mobilność urządzenia bez podłączenia dokominowego
 • pozwala uniknąć zanieczyszczenie powietrza i pomieszczenia
 • przyjemne docieplenie pomieszczenia bez potrzeby większej uwagi
 • nie potrzebuje przeprowadzania konserwacji
 • nie potrzebuje architektonicznego przygotowania mieszkania do montażu
 • tanie paliwo wystarczające na wiele godzin palenia
 • przyjemny dla alergików 

Czy opary z biokominka są szkodliwe

Bikominek jest w stu procentach ekologicznym rozwiązaniem domowego dogrzewania przestrzeni. Do wytworzenia ciepła wykorzystuje się biopaliwo na bazie alkoholu w formie płynu lub żelu, czyli bioetanol. Szczególną zaletą eksploatacji bioogrzewania jest znikoma emisja szkodliwych substancji do atmosfery, niewytwarzanie dymu ani żadnych nieprzyjemnych zapachów. 

Całkowicie spalane w biokominku specjalistyczne paliwo wytwarza w pełni niewyczuwalne minimalne ilości pary wodnej i dwutlenku węgla. Ogrzewanie pomieszczenia biokominkiem jest zatem w pełni bezpieczne dla alergików, przy czym nie zanieczyszcza powietrza w mieszkaniu.

Czy biokominek jest bezpieczny  

Paląc w biokominku nie ma mowy o zaczadzeniu, ponieważ spalanie biopaliwa emituje jedynie parę wodną oraz dwutlenek węgla. Jest to mieszanka porównywalna do tej, którą człowiek produkuje oddychając.

Jeśli chodzi o środki ostrożności związane z ogniem, wyglądają one podobnie jak przy każdej formie ogrzewania. Nieodpowiednie stosowanie paliw, przykładowo poprzez polanie pobliskich przedmiotów biopaliwem lub przykrywanie biokominka materiałami łatwopalnymi, możemy wywołać niekontrolowany ogień. Ustawiając meble zbyt blisko ognia również możemy przyczynić się do pożaru części mieszkalnej. 

Czy biokominek ogrzeje mieszkanie

Pomieszczenie o wielkości do 10 m kwadratowych wymaga 1 kW mocy grzewczej. Dla porównania kominek opalany drzewem dostarcza nam ciepła mocą od 5 do 15 kW, natomiast biokominek tylko 3 kW. Biokomiek służy jednak dogrzaniu pomieszczenia lub ogrzaniu niewielkiego pomieszczenia. 

Ile kosztuje paliwo do biokominków

Średni koszt biopaliwa wynosi od 10 do 20 zł za 1 litr, które wystarczają średnio na plenie przez około 3 do 6 godzin pracy w zależności od tego z jak wysoką mocą wnosimy płomień. Niektóre modele biokominków posiadają funkcję regulowania wielkości palenia. 

Biokominek opinie

Nowoczesne źródło ekologicznego ogrzewania w formie biokominka cieszy się dobrymi opiniami zwłaszcza u mieszkańców domów wielorodzinnych. Biokominek nie potrzebuje specjalistycznego podłączenia do przewodów kominowych, ani żadnych pozwoleń czy projektów architektonicznych. Niemal każdy model biokominka można ustawić w dowolnym miejscu na podłodze, przy ścianie lub wolnostojący.

Ogólny wygląd estetyczny jest zadowalający szczególnie dla osób ceniących sobie nowoczesny wystrój pomieszczeń lub ogrodu, który ma służyć jako wypoczynek lub miejsce rozrywkowe dla grona znajomych i rodziny. Obsługa tradycyjnego kominka wymaga znacznie więcej uwagi i czasu oraz przygotowania do sezonu grzewczego.  

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium