Blog
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Blog chmura tagów
Nasiona traw a ładny trawnik 0
Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona Traw - jak stworzyć swój zielony dywan

Od tego się wszystko zaczyna..
Na początku wszystkie wyglądają prawie identycznie, ale to tylko pozory, ale gdy wyrosną jedne z nich będą pokarmem dla zwierząt, inne placem zabaw, inne cieszącym oko skrawkiem zacisza domowego, a jeszcze inne sportową areną. 
 

Wybór trawy

Obecnie odchodzi się od jednogatunkowych trawników, boisk, czy łąk. Zazwyczaj możemy się spotkać z gotowymi mieszankami, które są ułożone pod nasze oczekiwania. Sportowe, gaznowe, uniwersalne, shadow, uniwersalne, ozdobne, prestiż jest tego cała masa. Warto się zastanowić na samym początku czego oczekujemy od trawy, powinno się to opierać o kalkulację kosztów, czasu oraz możliwości terenu. 
 

Trawa Sportowa - wytrzymałe na deptanie

Jeśli mamy do wykonania boisko to właściwym wyborem będą mieszanki traw z serii sport, posiadają one w swoim składzie więcej takich traw jak: życica trwała, wiechlina oraz kostrzewy. Dzięki temu trawnik - boisko będzie znacznie lepiej reagować na intensywne użytkowanie, będzie szybciej się kiełkować oraz regenerować się. 

Mieszanki uniwersalne

Dobrze znoszą średnio intensywne użytkowanie. Posiada w swoim składzie więcej kostrzew niż mieszanka sportowa, więc nie jest tak odporna na udeptywanie, ale mimo to tworzy intensywnie zielone murawy, które są odpornie na czasowe niedobory wody. Nie potrzebuje tak intensywnego nawożenia do pięknego wybarwienia. Tego typu mieszanki można również stosować w miejscach średnio zacienionych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich którzy potrzebują ładnego trawnika na działkach rekreacyjnych. 

Mieszanki dekoracyjne / prestiż

Mieszanki traw gazonowych cechujące się niezwykle żywą barwą. Te nasiona traw charakteryzują się również wolniejszym kiełkowaniem oraz wzrostem. Nie wymagają one tak częstego koszenia, ale intensywne użytkowanie będzie odbijało się na walorach wizualnych. Poleca się wysiewanie ich na terenach reprezentacyjnych, gdzie liczą się w szczególności walory estetyczne. 

Mieszanki typu shadow

Mieszanki traw przeznaczone na tereny zacienione. Mimo ograniczonego dostępu do słońca te trawy będą tworzyły ładny trawnik. 

Trawy samo zagęszczające

Trawy przeznaczone na trawniki intensywnie użytkowane. Polecane na przydomowe trawniki, gdzie po murawie będzie się często biegać lub chociaż chodzić. Mieszanki tego typu potrzebują więcej nawożenia i wody do intensywnego wzrostu.  

Wysiew

Odpowiedni wybór mieszanki nasion traw nie zagwarantuje nam pięknego trawnika. Sam proces wysiewu nie jest skomplikowany, ale gdy chcemy sami to zrobić to należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie stanowisko. W pierwszej kolejności je odchwaścić. W tym celu warto nabyć odpowiednie środki ochrony roślin, aby mieć pewność, że w nowym trawniku nie będziemy mieć problemów z uciążliwymi chwastami. Samo przekopanie nie wystarczy. 

Po spryskaniu przeprowadzeniu oprysku oraz odczekaniu odpowiedniej ilości czasu możemy przekopać obszar i przystąpić do przekopania gleby na głębokość szpadla. Następnie należy glebę przegrabić aby pozbyć się większych gródek ziemi, potem albo odczekać od tygodnia do dwóch, aby się podłoże ustabilizowało lub użyć walca do zwałowania, przy tej czynności można użyć nawozów aby wzbogacić ziemie pod przyszły trawnik - nie później niż 7 dni przed siewem, żeby nie popalić wschodzącej trawy. 

Następnie przeprowadzamy wysiew trawy w ilości zalecanej dla każdej mieszanki - zazwyczaj 1kg na od 35 do 40m
2.  Warto pamiętać, że nie należy dopuścić do przesuszenia gleby, aby zapewnić szybsze kiełkowanie!
 
sianie trawnika dobre nasiona trawy
 

Pielęgnacja

Na sam koniec pragniemy również przypomnieć, że piękny trawnik to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniej mieszanki traw. To również zasługa regularnego koszenia, nawożenia, wapnowania oraz opryskiwania, a w okresach suszy również nawadniania.  Nawozy ogrodnicze, które znaleźć można w naszej ofercie z pewnością pomogą w otrzymani pięknej trawy, która będzie cieszyła soczystą zielenią wszystkich jej użytkowników. 

Odpowiednie przygotowanie nawożenia pomoże w utrzymaniu murawy w należytej kondycji nawet podczas niedoborów wody. Sprawdź jaki nawóz do trawy możemy ci zaoferować.
Co do chwastów, to trzeba pamiętać, że pojawiają się one w trawniku nie tylko przez nie zastosowania środków ochrony roślin przed wysianiem, ale także dzięki działalności natury - wiatr przenosi nasiona i te kiełkują wszędzie tam gdzie spadną, dlatego należy zaopatrzyć się w śor takiej jak Starane, Mniszek lub Dicotex, aby raz na jakiś czas przeprowadzić skuteczną ich likwidacje. 

Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć o okresowym wapnowaniu, co 2-3 lata, które odkwasi glebę i sprawi, że chwasty oraz mech mniej chętnie będą się na niej rozwijać. 
 
trawa wolnorosnąca najlepsze nasiona trawy

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na nasiona traw.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
 
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium