Blog kategorie
Chwasty w trawniku - jak z nimi walczyć? 0
Chwasty w trawniku - jak z nimi walczyć?

Trawnik bez chwastów 

Szukasz sposobu na pozbycie się chwastów? Przekażemy Ci naszą wiedzę, abyś mógł w łatwy sposób rozprawić się z nieproszonymi roślinami na Twojej zielonej murawie! 

Skąd chwasty w trawniku

Jeżeli zastanawiacie się skąd znów na waszym trawniku pojawiły się chwasty, to już Wam wyjaśniamy. Ziarenka mogą przez wiatr być przenoszone na bardzo dużą odległość, więc nawet jeśli zwalczycie chwasty skutecznie środkiem chwastobójczym to nie możecie mieć pewności, że pozbyliście się problemu zachwaszczonego trawnika. Takie ziarenko, może w glebie dość długo być w stanie spoczynku.

Warto też zaznaczyć, że chwasty lubią kwaśny odczyn gleby. Warto o tym pamiętać i co roku lub chociaż co dwa lata przeprowadzić zabieg wapnowania murawy w celu zmiany pH. 

Środek na chwasty w trawniku

Możemy wybierać spośród wielu znanych środków na chwasty w trawniku z segmentu hobby takich jak: Mniszek, Chwastox Trio i Chwastox Complex, Bofix , Dicotex a także z rynku profesjonalnego (musimy mieć uprawnienia lub ogrodnika wyspecjalizowanego) Chwastox Complex, Starane, Fernando Forte oraz inne. 

Warto zwrócić tutaj uwagę szczególnie na Chowastox Complex oraz Trio i Dicotex, które zawierają więcej niż 2 substancje czynne, które wpływają na to, że szersze jest spektrum działania tych środków chwastobójczych.

Nawóz z odchwaszczaczem

Pojawiły się na rynku również nawozy do trawy z odchwaszczaczem, czyli granule zawierające azot, fosfor, potas oraz również substancje, które działają destrukcyjnie na chwasty w trawniku. Sprawdź nawóz Substral zwalczający chwasty.

Dosiew trawy

Natura nie lubi próżni, z tego względu warto po zwalczeniu chwastów w miejscu ich nasilenia dosiać trawę, aby wzrost kolejnych chwastów był utrudniony.

Mech - też zwalcz! 

Gdy masz problem również z mchem w trawniku, to również warto podejść do sprawy kompleksowo. Użyj nawozu na mech lub oprysku Mogeton. Poczekaj aż mech obumrze, wygrab, wysiej w to miejsce nową trawę i koniecznie przeprowadź wapnowanie. Mech rozwija się na glebach zakwaszonych! 

 

Mam nadzieję, że teraz poradzisz sobie szybko i skutecznie z trawnikowymi problemami! 

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl