Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Trawa SAMO zagęszczająca

Nasiona traw - nowość SUBSTRAL

Na rynku traw pojawi się kolejna ciekawa propozycja od firmy Substral. Nasiona traw samozagęszczających najwyższej jakości, która utoruje kierunek rozwoju wielu obecnych na rynku produktów. 

 Nowa kategoria traw samo zagęszczających dzięki sieci samoregenerujących kłączy. Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Życicy Trwałej Dzięki której otrzymamy gęsty i odporny trawnik na wiele, wiele lat. Odmiana ta rozrastając się nie becie tworzyć dużych kęp, ale zacznie wypuszczać kłącza, na których wyrasną kolejne małe kępki, co przełoży się na zagęszczenie murawy.

Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki to ten artykuł jest dla Ciebie. Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Chwasty w trawniku - jak z nimi walczyć? 0
Chwasty w trawniku - jak z nimi walczyć?

Trawnik bez chwastów 

Szukasz sposobu na pozbycie się chwastów? Przekażemy Ci naszą wiedzę, abyś mógł w łatwy sposób rozprawić się z nieproszonymi roślinami na Twojej zielonej murawie! 

Skąd chwasty w trawniku

Jeżeli zastanawiacie się skąd znów na waszym trawniku pojawiły się chwasty, to już Wam wyjaśniamy. Ziarenka mogą przez wiatr być przenoszone na bardzo dużą odległość, więc nawet jeśli zwalczycie chwasty skutecznie środkiem chwastobójczym to nie możecie mieć pewności, że pozbyliście się problemu zachwaszczonego trawnika. Takie ziarenko, może w glebie dość długo być w stanie spoczynku.

Warto też zaznaczyć, że chwasty lubią kwaśny odczyn gleby. Warto o tym pamiętać i co roku lub chociaż co dwa lata przeprowadzić zabieg wapnowania murawy w celu zmiany pH. 

Środek na chwasty w trawniku

Możemy wybierać spośród wielu znanych środków na chwasty w trawniku z segmentu hobby takich jak: Mniszek, Chwastox Trio i Chwastox Complex, Bofix , Dicotex a także z rynku profesjonalnego (musimy mieć uprawnienia lub ogrodnika wyspecjalizowanego) Chwastox Complex, Starane, Fernando Forte oraz inne. 

Warto zwrócić tutaj uwagę szczególnie na Chowastox Complex oraz Trio i Dicotex, które zawierają więcej niż 2 substancje czynne, które wpływają na to, że szersze jest spektrum działania tych środków chwastobójczych.

Nawóz z odchwaszczaczem

Pojawiły się na rynku również nawozy do trawy z odchwaszczaczem, czyli granule zawierające azot, fosfor, potas oraz również substancje, które działają destrukcyjnie na chwasty w trawniku. Sprawdź nawóz Substral zwalczający chwasty.

Dosiew trawy

Natura nie lubi próżni, z tego względu warto po zwalczeniu chwastów w miejscu ich nasilenia dosiać trawę, aby wzrost kolejnych chwastów był utrudniony.

Mech - też zwalcz! 

Gdy masz problem również z mchem w trawniku, to również warto podejść do sprawy kompleksowo. Użyj nawozu na mech lub oprysku Mogeton. Poczekaj aż mech obumrze, wygrab, wysiej w to miejsce nową trawę i koniecznie przeprowadź wapnowanie. Mech rozwija się na glebach zakwaszonych! 

 

Mam nadzieję, że teraz poradzisz sobie szybko i skutecznie z trawnikowymi problemami! 

 

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium