Blog kategorie
Ziemniaki sadzeniaki 0
Ziemniaki sadzeniaki

Ziemniaki sadzeniaki 

Długo wyczekiwane dni ciepłe w końcu pozwoliły na dostawę ziemniaków sadzeniaków. Świeża dostawa przyjechała aż z Radzynia Podlaskiego, a w niej 3 odmiany:

  • Jelly
  • Lord 
  • Vineta

już niedługo pojawi się również odmiana ziemniaka BellaRosa o czerwonej skórce.

Jak co roku dużo osób już przed dostawą zapisało się na odbiór, więc z każdym dniem będziemy mieli coraz mniej towaru do sprzedania.

Odmiany ziemniaków 

  • Lord - odmiana bardzo wczesna o jadalnym przeznaczeniu - kulinarny typ AB! Bulwy okrągło owalne o żółtej barwie skórki i jasnożółtym miąższu. Wielkość oceniana na 9, smak na 7 i trwałość na 8. Odmiana wykazuje dość dużą odporność na wirusy i mątwika oraz szkodzenia mechaniczne. Odporna na susze, ziemniaki nie mają wysokich wymagań glebowych.
  • Vineta - jadalny ziemniak w typie sałatkowym AB. Bardzo dobrze znosi okresową suszę, zachowując wysokie walory odżywcze. Nadaje się na długie przechowania oraz do mrożenia. Bulwa okrągło owalna, zółta, szorstka, smak 7, wielkość 8, trwałość 9. Odmiana średniowczesna. 

 

  • Jelly - średnio późna odmiana w typie B - lekko zwięzłym. Idealnie do pakowania detalicznego oraz produkcji frytek. Odmiana bardzo bogata w skrobię. Bulwy duże owalno podłużne - żółte. 
  • Bellarosa - wczesna odmiana ziemniaków o czerwonej skórce i żółtym miąższu. Kulinarna odmiana typu B, odporna na susze i nadająca się do przechowywania do późnej wiosny. 

Zapraszamy do naszych punktów w Kłodzku na ul. Towarowej 2 (PSK) oraz Ścinawce Średniej. 

Sprawdź też środki ochrony roślin na ziemniaki

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl