naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty

Dlaczego naszogrodniczy.pl?

W tej kategorii można znaleźć środki ochrony roślin do prawie wszystkich roślin, które można znaleźć na balkonach, tarasach, ogrodach, na działkach, czy w parkach i sadach. 

Środki

Substral proszek na mrówki 100g Substral proszek na mrówki 100g
Producent: Substral
Cena:

12,90 zł

szt.
zobacz więcej
Substral Mniszek Hobby 750 ml Substral Mniszek Hobby 750 ml
Producent: Substral
Cena:

23,90 zł

szt.
zobacz więcej
Pasta na myszy i szczury 15x10g Pasta na myszy i szczury 15x10g
Producent: Substral
Cena:

19,90 zł

szt.
zobacz więcej
Agrecol Karate Zeon 050CS 10 ml Agrecol Karate Zeon 050CS 10 ml
Producent: Agrecol
Cena:

14,90 zł

szt.
zobacz więcej

 

Szerokich wybór środków grzybobójczych, preparatów owadobójczych oraz specyfików chwastobójczych. Posiadamy w swojej ofercie takie środki ochrony roślin jak:

  • Decis - jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych w naszym kraju, który jest wręcz synonimem środka na mszyce. Polecany na drzewa owocowe, róże i inne kwiaty oraz warztwa
  • Spetovital - natrualny środek grzybobójczy. Powstał z wyciągu z grejpfruta.
  • Mniszek - Chwastox TRIO - skuteczny środek na mlecze, babki, koniczynę w trawniku oraz inne chwasty, które możemy spotkać na terenach zielony -
  • Roundup 360SL - najpopularniejszy środek chwastobójczy w Polsce i na świecie. Niszczy wszystko to co zielone.
  • Miedzian - środek grzybobójczy, w którym substancją czynną jest Tlenochlorek miedzi, używany do min. walki z parchem jabłoni,
  • Syllit - skuteczny sposób na kędzierzawość liści brzoskwini oraz na inne choroby grzybowe roślin owocowych.
  • Karate, Topsin, Amistar, czy Acrobat oraz wiele, wiele innych. 

Polecamy również naszą kategorię środki i nawozy ekologiczne, gdzie znaleźć można ekologiczne propozycje do pielęgnacji roślin.

Środki to nasza specjalność, od 1991r zajmujemy się sprzedażą środków ochrony roślin oraz nawozów i bardzo chętnie dzielmy się wiedzą. Zachęcamy do kontaktu mailowego [email protected] postaramy się pomóc przy rozwiązywaniu problemów związanych z uprawą warzyw, drzew i krzewów owocowych, kwiatów oraz innych roślin ozdobnych.  

Jeżeli brakuje jakiś środków w naszej ofercie, to postaramy się sprowadzić je na specjalne zamówienie.

 

Używanie środków ochrony roślin - podstawowe zasady bezpieczeństwa

Żeby prawidłowo chronić rośliny, nie możesz zapomnieć o bezpieczeństwie własnym, zwierząt oraz reszty środowiska. Używanie środków ochrony roślin rozpoczyna się wraz z otwarciem opakowania produktu i kończy na jego utylizacji, a największy problem tkwi właśnie w prawidłowym użytkowaniu. O czym należy pamiętać, żeby nie wyrządzić szkód sobie ani naturze? Poznaj podstawowe zasady bezpieczeństwa, w czasie użytkowania środków ochrony roślin, które musisz znać!

Zapoznanie z etykietą

Każdy produkt ochrony roślin posiada etykietę, która odróżnia go od innych o podobnym działaniu. Dobierz taki środek, aby odpowiadał Twoim potrzebom i upewnij się, że stosujesz go we właściwym dla rośliny i zwierząt czasie. Etykieta określa też odpowiednie dawkowanie, środki ochrony osobistej i informuje jak bezpiecznie stosować produkt.

Bezpieczne praca z produktem

Gdy przygotowujesz ciecz użytkową, nie zapominaj o prawidłowym stroju. Noś kombinezon w odpowiednim typie (kat.III, typ 4 ochrony przeciwchemicznej) i wielorazowe rękawice z oznaczeniem o odporności chemicznej. Nie zapomnij o bitach z gumy, winylu lub neoprenu i naciągnięciu ich na nogawki kombinezonu. Zadbaj też o oczy i drogi oddechowe: noś półmaskę z filtrem przeciwpyłowym (P2 lub P3), pochłaniającym (A2) lub filtrująco-pochłaniającym (P2/A2). Pamiętaj, że środki ochrony osobistej muszą posiadać certyfikat CE. Zanim zaczniesz przygotowywać mieszankę środka ochrony roślin z wodą, oblicz prawidłowe proporcje. Sam preparat przechowuj zawsze w oryginalnym opakowaniu i chroń przed dziećmi i zwierzętami. Ponadto puste opakowanie przepłucz przynajmniej trzykrotnie, napełniając je w ¼ wodą i uzyskaną w ten sposób mieszankę wlej do zbiornika opryskiwacza. Pamiętaj, że opakowania po środkach toksycznych i bardzo toksycznych należy zwrócić do sklepu!

Ochrona w czasie oprysku

Gdy używasz środków ochrony roślin, noś odpowiednie ubranie ochronne - maskę, kombinezon, google, buty i rękawice. Sam zabieg wykonuj tylko przy pomocy sprawnego sprzętu. Musisz pamiętać też, o kontroli warunków meteorologicznych: wiatr nie może przekroczyć prędkości 4m/s tak, aby środek zbytnio się nie rozprzestrzenił w niepożądanym kierunku. Bywa również, że niektóre środki ochrony roślin zmywają się pod wpływem wody, dlatego postaraj się wstrzelić w bezdeszczowy okres. Unikaj też stosowania oprysków w najgorętszym momencie dnia. W dzień i w momencie zabiegu nie pij alkoholu i nie pal papierosów, napojów procentowych wystrzegaj się też w przeddzień oraz dzień po opryskach.

Zasady bezpieczeństwa po pracy

Pamiętaj, aby środki ochrony osobistej wymieniać i pielęgnować zgodnie z zaleceniami producenta. Bardzo ważne jest, aby wymieniać kombinezon, buty, google, maskę oraz rękawice, zaraz, gdy tylko zauważymy ich uszkodzenie. Myj obuwie po każdorazowym umyciu, a rękawice obmywaj wodą jeszcze przed ich zdjęciem. Wymieniaj jednorazowe maski oraz rękawice po jednokrotnym użyciu i nie zapominaj o regularnej wymianie tych wielorazowych. Zadbaj o to, aby zawsze posiadać zapasowy komplet odzieży ochronnej i nie przechowuj jej w tym samym miejscu co tą bieżącą.

 
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium