Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Trawa SAMO zagęszczająca

Nasiona traw - nowość SUBSTRAL

Na rynku traw pojawi się kolejna ciekawa propozycja od firmy Substral. Nasiona traw samozagęszczających najwyższej jakości, która utoruje kierunek rozwoju wielu obecnych na rynku produktów. 

 Nowa kategoria traw samo zagęszczających dzięki sieci samoregenerujących kłączy. Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Życicy Trwałej Dzięki której otrzymamy gęsty i odporny trawnik na wiele, wiele lat. Odmiana ta rozrastając się nie becie tworzyć dużych kęp, ale zacznie wypuszczać kłącza, na których wyrasną kolejne małe kępki, co przełoży się na zagęszczenie murawy.

Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki to ten artykuł jest dla Ciebie. Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Walka z chwastami 0
Walka z chwastami

Co to jest chwast?

Wiedza o tym, co i kiedy usunąć, może cię zmęczyć, ale prawda jest naprawdę całkiem prosta. Chwast to po prostu dzika roślina, która rośnie tam, gdzie nie jest potrzebna. Często od Ciebie zależy co jest chwastem, co nie. Dla jednych będzie to chwast przebijający się przez patio lub wyskakujący, a dla innych kwiatek rosnący na idealnym trawniku. 

Usuwanie chwastów

Głównym powodem, dla którego ludzie wyrywają chwasty, jest to, że uważają je za brzydkie, ale wiele z nich może być w rzeczywistości całkiem ładnych, takich jak żywe mlecze, stokrotka czy delikatna orlik. Jedynym powodem, dla którego naprawdę warto wyeliminować chwasty w ogrodzie, jest fakt, że konkurują pod względem światła, wilgoci, składników odżywczych lub przestrzeni z roślinami, które sadziłeś i które lubisz.

Metody usuwania chwastów

Istnieją trzy sposoby usuwania chwastów. Pierwsza jest niechemiczna i polega na ręcznym kopaniu lub wyrywaniu chwastów. Możesz również położyć gruby czarny arkusz agro tkaniny lub włókniny na skrawku ziemi, umocować go i pozostawić na kilka miesięcy, co powstrzyma przedostawanie się chwastów do powierzchni, jednocześnie uniemożliwiając dostęp do światła, aby obumarły.

Drugi to organiczny środek chwastobójczy, który jest bardziej naturalny, ponieważ pochodzi z ekstraktu roślinnego, takiego jak Roundup bez glifosatu, który naturalnie rozkłada się w glebie. Zwalcza chwasty, takie jak ślazowiec, jednoroczna trawa łąkowa, mniszek lekarski, koniczyna i ciecierzyca, etc.

W przypadku bardzo trwałych, wytrzymałych chwastów, takich jak pokrzywa, czy jeżyny i dla tych, którzy uważają, że ich ręczne usuwanie jest zbyt kłopotliwe, jest coś mocniejszego - Roundup z glifosatem, czy mocniejszy Orkan który spełni swoje zadanie.

Jeśli wolisz ręczne wyrywanie chwastów jako metodę kontroli, ale także treningu, to my to bardzo szanujemy!

Jakie znamy chwasty?

Rośliny jednoroczne to chwasty, które mają roczny cykl życiowy. Ich nasiona roznoszą się po ogrodzie i gdy tylko mają okazje, to kiełkują.

Z drugiej strony mamy chwasty wieloletnie takie jak: mniszek lekarski i inne byliny, które mają dłuższy cykl życiowy i wracają rok po roku. Gdy nie pozbędziemy się korzenia, to te rośliny nawet jak ich liście obumrą, to z biegiem czasu znów zaczną rosnąć.

Naturalny sposób na chwasty

Chwasty pojawiają się zwykle na ścieżkach i na twardych powierzchniach w wyniku wdmuchiwania nasion w pęknięcia. Ponadto mchy, algi i porosty rosną w wilgotnych i osłoniętych warunkach, a nawet mogą nadać ogrodowi dojrzały i przestarzały wygląd.Jeśli jednak Twoim celem jest czysta i schludna przestrzeń lub jeśli powodują one ryzyko poślizgnięcia się, możesz regulować poziom chwastów na tarasie za pomocą gotowego do użycia preparatu Roundup Antychwast.

Ten preparat nadaje się do stosowania na żwirowych ścieżkach, wokół roślin ozdobnych i drzew, a także na patio. Ten poręczny środek bardzo szybko pozbędzie się nieproszonych roślin. Widoczne efekty już po godzinie.

Wato pamiętać przy opryskach

Ważna jest bardzo ostrożność podczas korzystania z produktów. Pamiętaj, aby nie rozpylać, gdy jest mokro, ponieważ preparat będzie spływać, nie pryskaj też gdy jest wietrzny i gdyż środek może się rozprzestrzeniać. Zbyt duże rozpylanie również nie jest konieczne, aby uzyskać najlepsze rezultaty, postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Idąc do ogrodu, zawsze pamiętaj o życzliwości dla siebie i odwiedzających gości. Oznacza to, że musisz zachować bezpieczeństwo dzięki miedzy innymi odzieży ochronnej, rękawiczkom, okularom - niektóre chwasty mogą mieć osty zakończenia, i same opryski mogą zaszkodzić Tobie przy złym użytkowaniu. Pamiętaj także, jak zmiany w ogrodzie mogą wpłynąć również na dziką przyrodę i nadmierne stosowanie środków może doprowadzić do fitotoksyczności. 

Nie pryskaj w ciągu dnia  niektórzy z naszych przyjaciół zapylaczy przebywają na kwiatach na chwastach jako pożywieniu. Jeśli w Twoim ogrodzie rosną mlecze, możesz zauważyć samotne pszczoły odwiedzające go po nektar i pyłek. Szkodzą min. Pszczołą szkodzisz też sobie - Twoje drzewa i krzewy potrzebują zapylaczy! 

Sprawdź co wabi owady

Jeśli zdecydujesz się na odchwaszczenie większości swojego ogrodu, pozostaw po prostu dyskretny i przyjazny dla chwastów kącik w ogrodzie jako mile widziane miejsce dla pszczół. Może to wyglądać naprawdę efektownie, gdy zasiejesz niektóre dzikie kwiaty i wysokie trawy - tworząc łąkę kwietną.

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium