Dlaczego naszogrodniczy.pl?
Nasz sklep w Kłodzku działa od 1991 roku
Staramy się testować wszystkie nasze produkty!
Zawsze możesz liczyć na nasze doradztwo
Kategoria ze środkami ochrony roślin zwalczającymi chwasty.
Są tutaj herbicydy selektywne i totalne. Posiadamy bogatą ofertę środków na trawniki do zwalczania mleczy - mniszków, babek, koniczny, stokrotek oraz innych chwastów dwuliściennych. Są nimi między innymi Mniszek, Chwastox, Starane, Dicotex. Niszczą one chwasty nie szkodząc trawie.
na chwasty
Kolejną grupą są środki chwastobójcze totalne takiej jak Roundup i jego zamienniki Glifoherb, Agrosar, czy Gallup. Warto tutaj jeszcze sprawdzić środek Orkan, który posiada rejestrację amatorską i jest to coś jeszcze mocniejszego niż Roundup, gdyż zawiera domieszkę MCPA, czyli substancji która umożliwia likwidację skrzypów, ostów, czy bylic, czyli chwastów, które Roundup nie działa. Orkan dzięki dodatkowy MCPA ma też działanie parzące, co powoduje szybciej widoczne efekty działania herbicydu.
Pamiętajcie, Roundup i jego zamienniki nie niszczą mchu! Środki które pozwalają na walkę z mchem to Mogeton oraz naturalny środek Ranacol z kwasem nanonowym.
Jeśli brakuje jakiegoś środka w naszej ofercie to prosimy o kontakt - [email protected]. Postaramy się go ściągnąć w specjalnej cenie.
Używanie środków ochrony roślin - podstawowe zasady bezpieczeństwa
Żeby prawidłowo chronić rośliny, nie możesz zapomnieć o bezpieczeństwie własnym, zwierząt oraz reszty środowiska. Używanie środków ochrony roślin rozpoczyna się wraz z otwarciem opakowania produktu i kończy na jego utylizacji, a największy problem tkwi właśnie w prawidłowym użytkowaniu. O czym należy pamiętać, żeby nie wyrządzić szkód sobie ani naturze? Poznaj podstawowe zasady bezpieczeństwa, w czasie użytkowania środków ochrony roślin, które musisz znać!
Zapoznanie z etykietą
Każdy produkt ochrony roślin posiada etykietę, która odróżnia go od innych o podobnym działaniu. Dobierz taki środek, aby odpowiadał Twoim potrzebom i upewnij się, że stosujesz go we właściwym dla rośliny i zwierząt czasie. Etykieta określa też odpowiednie dawkowanie, środki ochrony osobistej i informuje jak bezpiecznie stosować produkt.
Bezpieczne praca z produktem
Gdy przygotowujesz ciecz użytkową, nie zapominaj o prawidłowym stroju. Noś kombinezon w odpowiednim typie (kat.III, typ 4 ochrony przeciwchemicznej) i wielorazowe rękawice z oznaczeniem o odporności chemicznej. Nie zapomnij o bitach z gumy, winylu lub neoprenu i naciągnięciu ich na nogawki kombinezonu. Zadbaj też o oczy i drogi oddechowe: noś półmaskę z filtrem przeciwpyłowym (P2 lub P3), pochłaniającym (A2) lub filtrująco-pochłaniającym (P2/A2). Pamiętaj, że środki ochrony osobistej muszą posiadać certyfikat CE. Zanim zaczniesz przygotowywać mieszankę środka ochrony roślin z wodą, oblicz prawidłowe proporcje. Sam preparat przechowuj zawsze w oryginalnym opakowaniu i chroń przed dziećmi i zwierzętami. Ponadto puste opakowanie przepłucz przynajmniej trzykrotnie, napełniając je w ¼ wodą i uzyskaną w ten sposób mieszankę wlej do zbiornika opryskiwacza. Pamiętaj, że opakowania po środkach toksycznych i bardzo toksycznych należy zwrócić do sklepu!
Ochrona w czasie oprysku
Gdy używasz środków ochrony roślin, noś odpowiednie ubranie ochronne - maskę, kombinezon, google, buty i rękawice. Sam zabieg wykonuj tylko przy pomocy sprawnego sprzętu. Musisz pamiętać też, o kontroli warunków meteorologicznych: wiatr nie może przekroczyć prędkości 4m/s tak, aby środek zbytnio się nie rozprzestrzenił w niepożądanym kierunku. Bywa również, że niektóre środki ochrony roślin zmywają się pod wpływem wody, dlatego postaraj się wstrzelić w bezdeszczowy okres. Unikaj też stosowania oprysków w najgorętszym momencie dnia. W dzień i w momencie zabiegu nie pij alkoholu i nie pal papierosów, napojów procentowych wystrzegaj się też w przeddzień oraz dzień po opryskach.
Zasady bezpieczeństwa po pracy
Pamiętaj, aby środki ochrony osobistej wymieniać i pielęgnować zgodnie z zaleceniami producenta. Bardzo ważne jest, aby wymieniać kombinezon, buty, google, maskę oraz rękawice, zaraz, gdy tylko zauważymy ich uszkodzenie. Myj obuwie po każdorazowym umyciu, a rękawice obmywaj wodą jeszcze przed ich zdjęciem. Wymieniaj jednorazowe maski oraz rękawice po jednokrotnym użyciu i nie zapominaj o regularnej wymianie tych wielorazowych. Zadbaj o to, aby zawsze posiadać zapasowy komplet odzieży ochronnej i nie przechowuj jej w tym samym miejscu co tą bieżącą.