Blog kategorie
Mrówka w Wadowicach 1
Mrówka w Wadowicach

Problem mrówek to często uciążliwa sprawa. Szczególnie kiedy pojawiają się nagle i w niewyjaśnionych okolicznościach.

Mrówki 

Według Wikipedii to owady występujące prawie pod każdą szerokością geograficzną w ilości gatunków około 12 tysięcy, z czego 103 w Polsce. Tak czy inaczej nasi klienci co roku nawiedzają nas z tym samym problemem, czyli inwazją.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, zanim zaczniemy zwalczać mrówki, również o pozytywnym aspekcie życia mrówek, czyli o tym że te robaczki zjadają mszycę oraz larwy innych szkodników, które możemy spotkać w ogrodach.

Mrówka w Wadowicach

Ostatnio otrzymaliśmy telefon od naszej klientki, pani Ani z Wadowic, którą nawiedziła inwazja mrówek. Była przerażona, gdy mówiła o tym jak szybko te owady zajęły sporą część domu, garażu i spiżarni. Chodziły po drzwiach, narzędziach ogrodniczych, po meblach łazienkowych i armaturze. Szukała sposobu na tych intruzów. 

Zwalczanie owadów

Jest kilka sprawdzonych sposobów na dezynsekcje, które polecamy. Oczywiście sposób i repelenty zależą od miejsca występowania. Z mrówkami w Wadowicach można było poradzić sobie na kilka sposobów. Mieliśmy do dyspozycji płytki na owady marki Bros, pułapki na mrówki, bardzo skuteczny proszek na mrówki Substral oraz specjalność nasza, czyli środek Bayera K-Othrine, który można stosować w żłobkach, szpitalach, sklepach i innych pomieszczeniach, wszędzie tam gdzie owady nie są mile widziane. Pani Ania skorzystała z naszej rady i wykorzystała oprysk K-Othrine oraz w miejscach głównej inwazji posypała proszkiem, również na ogrodzie przy gniazdach owadów. 

Efekt 

Rewelacyjny, akurat Pani Ania zadzwoniła do nas chwilę przed odbiorem paczek, więc dostawa środków trwała mniej niż 22 godziny!

Po zapoznaniu się z instrukcją i przeprowadzeniu oprysku i rozsypaniu proszku nie trzeba było długo czekać na efekt, już następnego dnia mrówek było o wiele mniej i z godziny na godzinę liczebność ich malała. Środek zabezpieczył powierzchnię na długi czas, więc po tygodniu otrzymaliśmy telefon z podziękowaniem i informację, że koszmar został już wspomnieniem. 

Lubimy takie zakończenie spraw, gdzie możemy pomóc w prosty sposób i rozwiązać Wasze problem, więc pamiętajcie z chęcią odpowiadamy na każde pytania! ;)

 

 

Komentarze do wpisu (1)

11 września 2017

O tak, cała prawda! Świetny artykuł, szukałam rozwiązania mojego problemu na mrówki w Wadowicach i dostałam pomoc od Państwa! Dziękuję za ratunek raz jeszcze

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl