Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Mrówki - to już plaga ! 1
Mrówka w Wadowicach

Problem mrówek to często bardzo uciążliwa sprawa. Szczególnie kiedy pojawiają się nagle i w niewyjaśnionych okolicznościach.  

  • najlepsze środki na pozbycie się mrówek
  • negatywne i pozytywne aspekty tych szkodników
  • sposoby dezynsekcji
  • efekty zastosowania polecanych przez nas środków 

Masz problem z mrówkami - najlepiej użyj 

- Substral proszek na mrówki

- Oprysk k-othrine

Mrówki 

Wikipedia twierdzi, że to owady występujące prawie pod każdą szerokością geograficzną i to w niesamowitej ilości gatunków - około 12 tysięcy, z czego 103 w Polsce. Tak czy inaczej nasi klienci co roku nawiedzają nas z tym samym problemem, czyli inwazją.

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, zanim zaczniemy zwalczać mrówki, również o pozytywnym aspekcie życia mrówek, czyli o tym że te robaczki zjadają larwy innych szkodników, które możemy spotkać w ogrodach.

Mrówka w Wadowicach

Ostatnio otrzymaliśmy telefon od naszej klientki, pani Ani z Wadowic, którą nawiedziła inwazja mrówek. Była przerażona, gdy mówiła o tym jak szybko te owady zajęły sporą część domu, garażu i spiżarni. Chodziły po drzwiach, narzędziach ogrodniczych, po meblach łazienkowych i armaturze. Szukała sposobu na tych intruzów. 

Zwalczanie owadów

Jest kilka sprawdzonych sposobów na dezynsekcje, które polecamy. Oczywiście sposób i repelenty zależą od miejsca występowania. Z mrówkami w Wadowicach można było poradzić sobie na kilka sposobów. Mieliśmy do dyspozycji płytki na owady marki Bros, pułapki na mrówki, bardzo skuteczny proszek na mrówki Substral oraz specjalność nasza, czyli środek Bayera K-Othrine, który można stosować w żłobkach, szpitalach, sklepach i innych pomieszczeniach, wszędzie tam gdzie owady nie są mile widziane. Pani Ania skorzystała z naszej rady i wykorzystała oprysk K-Othrine oraz w miejscach głównej inwazji posypała proszkiem, również na ogrodzie przy gniazdach owadów. 

Efekt 

Rewelacyjny, akurat Pani Ania zadzwoniła do nas chwilę przed odbiorem paczek, więc dostawa środków trwała mniej niż 22 godziny!

Po zapoznaniu się z instrukcją i przeprowadzeniu oprysku i rozsypaniu proszku nie trzeba było długo czekać na efekt, już następnego dnia mrówek było o wiele mniej i z godziny na godzinę liczebność ich malała. Środek zabezpieczył powierzchnię na długi czas, więc po tygodniu otrzymaliśmy telefon z podziękowaniem i informację, że koszmar został już wspomnieniem. 

 

Ostatnio też sporym zainteresowaniem w naszym sklepie stacjonarnym cieszą się pułapki i karmniki z trutką na mrówki.

Lubimy takie zakończenie spraw, gdzie możemy pomóc w prosty sposób i rozwiązać Wasze problem, więc pamiętajcie z chęcią odpowiadamy na każde pytania!

Domowe sposoby na mrówki

Dodatkowo przedstawiamy kilka domowych sposobów na mrówki, jakimi podzielili się nasi klienci. Ponoć dobrze działają 

  • użycie proszku do pieczenia 
  • pieprzu
  • liści laurowych
  • cynamonu
  • a nawet ryżu

nie sprawdzaliśmy tego sami, ale przekazujemy :) 

Komentarze do wpisu (1)

11 września 2017

O tak, cała prawda! Świetny artykuł, szukałam rozwiązania mojego problemu na mrówki w Wadowicach i dostałam pomoc od Państwa! Dziękuję za ratunek raz jeszcze

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium