kategorie

na nicienie, pędraki,

Naturalny sposób do zwalczania opuchlaków i nicieni

Jeżeli masz problem z zabezpieczniem swoich upraw przed szkodliwymi owadami, to koniecznie sprawdź czym są produkty w tej kategorii.

Robert Lewandowski postawił na BioLider - polską firmie, która w naturalny sposób ogranicza żerowanie opuchlaków, nicieni, śmietki, etc.

 

Nemasys L - na opuchlaki

do zwalczania opuchlaków, czyli robaków, które w stadium larwy podgryzają korzenie Twoim rośliną. Przez ten proceder uprawy znacznie tracą na plonach. Za to osobniki dorosłe nadgryzają liście, przez co również wpływają na potencjał plonowania. Chcą pozbyć się larw, należy pamietać, że należy to robić od lutego do listopada (za wyjątkiem czerwca i lipca, gdy więcej jest dorosłych osobników). Nemasys L zawiera w sobie osobniki Steinernema kraussei, czyli "dobrych" nicieni, które we wszystkich warunkach pogodowych wykazują bardzo dobrą skuteczność w walce z opuchlakami. Preparat ten można stosować w zakresie temperatur od 5 do 30°C. Nicienie Steinernema kraussei mogą bez żywiciela przetrwać nawet do 6 tygodni. Preparat ten może być aplikowany przy pomocą opryskiwaczy wysokociśnieniowych (do 20bar) oraz systemów nawadniających.
Najlepiej stosować go na przełomie sierpnia i wrześni, kiedy to możemy zapobiec rozwojowi młodych larw i masowemu wylęgowi wczesną wiosną. Aplikację warto wykonać w porze deszczowej, bardzo ważne jest utrzymanie dobrej wilgotności przez 2 tygodnie po zastosowaniu. Dokonuj zabiegu możliwie blisko systemu korzeniowego.

Pod osłonami można wykonywać zabiegi wcześniej, na podstawie obserwacji cyklu rozwoju opuchlaków, który jest krótszy pod osłonami. 

Dawki Nemasys L 

 • truskawka - 250mln na 10 000 roślin, czyli na ok 33ary (przy 30 000 roślinach na 1ha)
 • uprawy szkółkarskie 
  • w pojemnikach - 250mln na 500m2 
  • w gruncie - 250mln na 250m2

Nemasys G - zwalczanie pędraków

Bardzo dobry sposób na ratowanie trawnika przed ich wrogami, czyli owadami takimi jak chrabąszcz majowy (Melolontha melolontha), czy ogrodnica niszczylistka (Phyllopertha horticola). Te owady podgryzają korzonki roślin, przez co na trawniku pojawiają się duże żółte place, w skutek braku systemu korzeniowego. Dodatkowo ptaki, które przylatują wydziobywać trawnik, który ma w sobie larwy, również niszczą murawę. Jest to bardzo duży problem dla właścicieli pól golfowych, ogrodów reprezentacyjnych, czy opiekunów boisk piłkarskich. 
Preparat Nemasys G. może nam uratować tereny zielone, warto go stosować od połowy czerwca do połowy sierpnia.  Ten preparat zawiera nicienie Heterorhabditis bacteriophora, które mogą być aplikowane w temperaturze 12-30°C podczas pory deszczowej (lub przy zachowaniu regularnych podlewań). Wskazane przeprowadzać oprysk podczas niesłonecznej pory dnia po przeprowadzonej wertykulacji, która pomoże w dotarciu preparatu w odpowiednie miejsca. W znakomitej większości ilości przypadków już jeden zabieg wystarcza do pozbycia się problemu, ale w razie potrzeby można go powtórzyć po 6 tygodniach. 

Stosowanie preparatu na szkodniki glebowe

 • miejsce stosowani - trawniki i boiska
 • zalecana objętość cieczy roboczej: 100 ml / m2
 • działanie interwencyjne
 • dawka: 500 000 / m2 
  • 50 mln osobników: 100 m2
  • 250 mln osobników: 500 m2
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium