Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Trawa SAMO zagęszczająca

Nasiona traw - nowość SUBSTRAL

Na rynku traw pojawi się kolejna ciekawa propozycja od firmy Substral. Nasiona traw samozagęszczających najwyższej jakości, która utoruje kierunek rozwoju wielu obecnych na rynku produktów. 

 Nowa kategoria traw samo zagęszczających dzięki sieci samoregenerujących kłączy. Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Życicy Trwałej Dzięki której otrzymamy gęsty i odporny trawnik na wiele, wiele lat. Odmiana ta rozrastając się nie becie tworzyć dużych kęp, ale zacznie wypuszczać kłącza, na których wyrasną kolejne małe kępki, co przełoży się na zagęszczenie murawy.

Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki to ten artykuł jest dla Ciebie. Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Ziemiórki - jak zwalczać? 0
Ziemiórki - jak zwalczać?

Ziemiórki - jak zwalczać?

Szkodniki roślin domowych są Twoją zmorą i już nie masz pomysłu, jak zwalczać ziemiórki? Twoja roślinność żółknie i więdnie, a Ty nie wiesz dlaczego? Sprawdź nasz poradnik, a dowiesz się jak rozpoznać obecność ziemiórek i uratować swoje kwiatki przed ich destrukcyjnym działaniem.

Czym są i jak wyglądają ziemiórki?

Ziemiórki to maleńkie muszki, przypominające muszki owocówki. Dostają się do naszych domów wraz z zakupionymi roślinami albo z wprost z ogrodu, w postaci szklistobiałych larw, z charakterystycznymi, czarnymi głowami. Ziemiórki szybko się rozmnażają, zwłaszcza w sprzyjających warunkach, jakimi są bardzo wilgotna ziemia i ciepło otoczenia.

Jakie szkody wyrządzają ziemiórki?

Największe spustoszenie, dzieje się za sprawą larw ziemiórek, dorosłe osobniki nie powodują szkód. Dopóki w doniczce panuje odpowiedni poziom wilgoci, pasożyty żerują głównie w ziemi. Problem pojawia się, gdy woda nie jest dostarczana przez dwa, a czasem nawet jeden dzień. Larwy ziemiórki w poszukiwaniu wody, wgryzają się w korzenie i pędy, uszkadzając tym samym tkankę roślin, dzięki wydzielanym przez siebie enzymom. Najbardziej zagrożone są młode rośliny, które po spotkaniu z larwą narażone są na ataki chorób grzybowych, wirusów i bakterii, nawet po zwalczeniu ziemiórek.

Jak rozpoznać obecność ziemiórek?

Aby rozpoznać, że naszym roślinom zagrażają ziemiórki, obserwuj ich otoczenie i ziemię. Obecność dorosłych osobników gwarantuje obecność larw, choć te drugie nie tak łatwo dostrzec, nawet po wyciągnięciu kwiatu z donicy. Sam wygląd roślin nie jest dostatecznie charakterystyczny, aby móc opierać się tylko na nim. Choć liście są pożółkłe i brązowe, a z czasem roślina całkiem zamiera, to jest to też objaw m.in. chorób grzybowych. Warto spróbować położyć w doniczce plaster ziemniaka, jeśli w ziemi znajdują się larwy, po tygodniu będą znajdować się na warzywie.

Jak zwalczać ziemiórki?

Ziemiórki najlepiej czują się w glebie torfowej, dlatego warto wymieszać ją z odpowiednią proporcją piasku. Odpowiednia ilość wpłynie korzystnie na zwalczanie ziemiórek oraz stan rośliny. Zachęcam, aby wykorzystać ten sposób jeszcze przed pojawieniem się szkodników, drogą profilaktyki. Zaopatrz się również w żółte tablice lepowe, które rozprawią się z dorosłymi osobnikami, przyciągając je kolorem. Można je również wykonać własnoręcznie, smarując żółtą karteczkę miodem i umieszczając ją w pobliżu rośliny. Spróbuj też, wykonać mieszankę łyżeczki octu winnego i połowy szklanki wody. Następnie dodaj płynu do mycia naczyń i łyżeczkę kurkumy. Mikstura, najlepiej w żółtym pojemniku, zwabi owady, które się w niej utopią. Co jednak z larwami? Podlewaj roślinę mieszanką czosnkową lub wodą utlenioną w połączeniu z odstaną z kranu (1:4). Gdy domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanych efektów, postaw na środki chemiczne, choć te nie wpływają korzystnie, ani na roślinę, ani na domowników.

Skutecznym i prostym w aplikacji sposobem jest użycie preparatu Polysect 005SL, który można kupić jako produkt gotowy do użycia w opryskiwaczu oraz w koncentratach. Ten preparat można użyć zarówno do podlania, jak i opryskania roślin, co podwyższa skuteczność w walce z ziemórkami. Preparat wnika w rośliny i krąży wraz z sokami przez wiele dni chroniąc je przed owadami. Dodatkowo Polysect ma działanie kontaktowe, czyli wszelkie owady, które będą miały styczność podczas oprysku po kilku chwilach staną się nieszkodliwe.

 

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium