Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
kategorie

Nasiona i nauka z DLF

Siejąc nasiona z DLF, masz wiedzę po swojej stronie. Jesteśmy wiodącym na świecie hodowcą traw i koniczyny ponieważ badania i rozwój stanowią podstawę naszej działalności. Badamy potrzeby rynku, a następnie nasza globalna sieć naukowców, hodowców i testerów przystępuje do pracy, opracowując nowe i bardziej wydajne odmiany kreując trendy spełniające nawet najbardziej wyszukane potrzeby.

Gdziekolwiek jesteś na świecie, zawsze będziesz w zasięgu produktów DLF za pośrednictwem światowej sieci producentów i dystrybutorów. DLF ma biura w Europie, USA, Azji oraz na półkuli południowej pokrywają cały świat.

Trawa DLF dla każdego rolnika

Każde gospodarstwo jest inne i zarazem wyjątkowe. Nasze zespoły ekspertów pomogą Ci znaleźć odpowiedni produkt z linii ForageMax dostosowany do Twojego stylu zarządzania stadem, gleby i klimatu. Zadzwoń do nas, a będziemy w stanie doradzić oraz wybrać trawę odpowiednią dla Ciebie I Twoich potrzeb aby zwiększyć produkcję.

Nasiona i nauka DLF pomogą Ci uzyskać większy plon.

Siej trawę opartą na nauce, aby uzyskać bardziej wydajną produkcję i plony
Wysiewając nasiona traw z DLF, robisz coś więcej niż tylko sianie najlepszej jakości. Wkraczasz w świat najnowocze- śniejszych nauk. Każda odmiana wysokiej jakości trawy, którą sprzedajemy, rozpoczyna się w laboratorium i poprzez ciągły rozwój i adaptację prowadzi nas do następnej generacji jesz- cze bardziej produktywnych traw.

Nasze badania to Twoja przyszłość

Mniej więcej jeden na dziesięciu pracowników DLF na całym świecie jest zaangażowany w badania i rozwój. Posiadając laboratoria i stacje testowe na całym świecie, nasze zespoły badawczo-rozwojowe pracują nad opracowaniem nowych i wydajniejszych odmian traw dla najszerszego zakresu zastoso- wań i klimatu.

Innowacja od korzenia

Pracujemy nad tym, aby ograniczyć potencjalną stratę, którą zmiana klimatu może spowodować dla Twojej firmy. Jedną z obiecujących dróg jest RadiMax - program badawczy, w którym jako pierwsi badamy tajny świat wzrostu oddol- nego. Używamy kamer i czujników gruntu, aby pomóc nam zrozumieć, jak rozwijają się korzenie traw i reagują na stres.

Szybka hodowla

Dzięki ciągłemu przepływowi nowych, najlepszych produktów DLF pomaga Ci rozwijać Twój biznes. Aby przyspieszyć proces, DLF techniki znanej jako selekcja genomu (GWS). GWS to najnowocześniejszy sposób na prognozowanie wydajności każdej kandydującej odmiany poprzez przeszukanie naszego materiału hodowlanego i wybranie najlepszej genetyki.

Ta technika oszczędza czas, ponieważ daje nam znacznie wcześniejszy obraz wyników kandydata, co oznacza, że masz lepszą wydajność paszy wcześniej niż byłoby to możliwe.

Wydobądź jak najwięcej z każdego kęsa

Niektóre trawy sprawiają, że zwierzęta są bardziej wydajne. Z trawami DLF Fibre Energy, spożycie przez zwierzęta wzrasta, wytwarzając do 8% więcej energii i generując wyższą produkcję mięsa lub mleka.

Efektywne pobieranie suchej masy ma zasadnicze znaczenie dla rentowności gospodarstwa. Idealnie, każdy kilogram suchej masy powinien być dostępny do fermentacji w żwaczu, ale natura nie działa w ten sposób. Dużo energii jest zablokowane we włóknach tworzących ściany komórkowe. Program hodowli traw DLF poprawia uwalnianie energii z włókien w żwaczu.

Twój zysk jako rolnika

  • Poprawa strawności o 1% podnosi produkcję mleka średnio o 1⁄4 litra na krowę dziennie, a produkcja wołowiny średnio o 24 gramy dziennie.
  • Poprawa strawności o 1% generuje dodatkowe 91 litrów mleka z każdej krowy każdego roku. Przy średniej cenie 1,49 zł. za 1 litr surowego mleka zarobiłbyś dodatkowe 135 zł. od każdej krowy każdego roku.
  • Poprawa strawności o 1% generuje dodatkowe 8,76 kg mięsa rocznie . Przy średniej cenie 11,30 zł za kg mięsa zarobiłbyś dodatkowe 99 zł rocznie.

Odzyskaj swoje koszty w niecały rok **!

Z trawami DLF Fibre Energy w runi możesz zwiększyć strawność nawet o 8%. Ponieważ każda poprawa strawności o 1% zwiększa dzienną produkcję mleka o 1⁄4 litra na krowę i 24 gramów mięsa na sztukę, możesz łatwo odzyskać koszty ponownego wysiewu w ciągu roku*.

Podnieś jakość paszy, uzyskując więcej białka z lucerny lub koniczyny.

Zwiększając produkcję, możesz być mniej zależny od drogiego zakupionego białka.

Popraw swoją mieszankę traw dzięki koniczynom

Koniczyny są szybkim rozwiązaniem - łatwe do uprawy i w łatwy sposób poprawiają jakość paszy za pomocą białka. Do- starczamy gamę odmian koniczyny czerwonej i białej hodowa- nych dla każdego stylu uprawy i dla każdego klimatu.

Koniczyna czerwona podnosi poziom białka w mieszankach do koszenia

• Idealna do koszenia z długimi łodygami i dużą po- wierzchnią liści

• Długi korzeń utrzymuje wysokie plony nawet w latach suszy

• Wzbogaca glebę w azot co pozwala zwiększyć plony i zarazem zmniejszając zapotrzebowanie na nawozy mi- neralne

• Łatwy szybki sposób na zwiększenie zawartości białka w paszy

Aby uzyskać najlepsze wyniki, dodaj koniczynę czerwoną do mieszanek kośnych z życicami. Stwarza to najlepszy stosunek białka, błonnika i węglowodanów w runiach przeznaczonych na użytki przemienne oraz w mieszankach do podsiewu.

Koniczyna biała podnosi poziom białka w mieszankach pastwiskowych

• Idealna do pastwisk o wysokiej trwałości
• Boczne rozłogi pomagają pokryć puste place, co pozwala zachować duży udział koniczyny na użytkach przeznaczonych do długotrwałego wypasu
• Wzbogaca glebę w azot co pozwala zwiększyć plony i zarazem zmniejszając zapotrzebowanie na nawozy mineralne
• Zawartość białka do 22% w suchej masie

Przewodnik po wysokiej jakości użytkach zielonych

Aby uzyskać jak największy plon wysokiej jakości traw, powinieneś dobrze przygotować glebę do siewu. Warunki muszą być odpowiednie dla dobrego kiełkowania nasion i produktywnego wzrostu.

Siew

Przygotuj dobrze uprawione i uwilgotnione stanowisko aby ułatwić szybkie kiełkowanie nasion, a następnie łatwe użytkowanie. Aby uzyskać dobry kontakt gleby z nasionami, należy wysiewać nasiona nie głębiej niż 1–2 cm. Dla koniczyny natomiast idealna głębokość wynosi od 0,5do1cm.

Najlepszym czasem do siewu jest wiosna lub późne lato, kiedy temperatura gleby i wilgotność są optymalne. W celu szybkiego kiełkowania temperatura gleby powinna wynosić powyżej 5 ° C.

Nawożenie

Nawozić zgodnie z analizą gleby i lokalnymi przepisami. Trawa potrzebuje azotu, fosforu i potasu w ilościach wymienionych w poniższej tabeli.

Koniczyny i lucerna potrzebują mniej azotu mineralnego, ponieważ naturalnie wiążą azot z powietrza. Aby uzyskać dobre wydajności suchej masy i skuteczne wiązanie azotu optymalna zawartość koniczyny wynosi 30% do 40% suchej masy.

Zarządzanie runią dla pasz wysokiej jakości

Idealnym rozwiązaniem jest uzyskanie przyrostu runi do około 10–15 cm przed wypasem, a następnie usunięcie żywego inwentarza z kwatery gdy ruń zostaje wygryziona na około 6 cm w celu szybkiego odrastania.

Cięcie wysokiej jakości kiszonki zależy od rodzaju trawy na polu. Wykonanie dwóch lub trzech cięć rocznie daje kiszonkę o niskiej strawności ale z dobrą wydajnością suchej masy. Zbierając cztery, pięć, a nawet sześć pokosów w sezonie, produkujemy wysokiej jakości kiszonkę. Najlepszą kiszonkę uzyskuje się, gdy skoszona trawa szybko więdnie do 30–35% suchej masy, a zawartość białka surowego w trawie lub mieszance traw i koniczyny jest umiarkowana - około 16–18% suchej masy. Aby uzyskać najwyższą jakość i szybkie odrastanie, koś trawę na wysokość od 6 do 8 cm tuż przed pojawieniem się kwiatostanów.

Utrzymaj i odnów swoją łąkę

Spadek produktywności z roku na rok jest naturalny, ponieważ młode rośliny trawiaste są bardziej energiczne i produktywne niż rośliny starsze. Odnów zdegradowane użytki zielone zakładając je od nowa lub przez podsiew.
W celu przesiewania należy przeciąć ruń w przeciwnych kierunkach za pomocą brony do wertykulacji.
Następnie wybierz odpowiednią mieszankę nasion i siej do gleby w ilości około 25 kg/haW celu osiągnięcia najwyższej efektywności zasiewu, umieść idealną ilość nawozu tuż obok kiełkujących nasion, używając do tego nasiona GrassMax ProNitro®.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium