Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Blog chmura tagów
Dziury w trawniku - dalczego powstają i zapobiegach ich powstawaniu 0
Dziury w trawniku

Dziury w trawniku

Trawnik jest wizytówką każdego ogrodu, dlatego dla każdego jego posiadacza ważne jest, aby był on w jak najlepszej kondycji i zawsze przypominał zielony dywan. Przy regularnej i odpowiedniej pielęgnacji taki właśnie może być. Jednak przy niewłaściwej jego uprawie pojawia się dość często napotykany problem dziur w trawniku, z którym najpierw musimy się zapoznać, ponieważ przyczyny mogą być różne. 

Sprawdź jak przeprowadzić renowacje --->> RENOWACJA TRAWNIKA

Najczęstsze powody powstawania dziur w trawniku to:

  • nornice
  • po nocy - pędraki
  • po psie
  • po zimie 

Dziury w trawniku - po nocy - pędraki, opuchlaki

Małe dziurki, które pojawiają się nagle? To z pewnością opuchlaki. Potrafią narobić bardzo wiele szkód, a można się ich pozbyć stosując preparaty na opuchlaki - Limit.

dziury w trawniku

Jeżeli jednak w Twoim trawniku można odnaleźć larwy lub robaczki, to z pewnością są to pędraki, których można się pozbyć przy pomocy P-Dracolu.

Dziury w trawniku - nornice, karczownik, mysz polna

Gryzonie, które tworzą kopczyki w trawie można zwalczyć naturalnymi sposobami, przy pomocy roślin wydzielających intensywne zapachy, np. ząbki czosnku, korona cesarska, nostrzyk czy wilczomlecz lub cząstki roślin jak liście orzecha włoskiego, gałązki żywotnika - należy umieścić w norach. Skutecznym i natychmiastowo działającym preparatem jest pasta do zwalczania gryzoni Vigoneztrutka na nornice Bros lub odstraszacz solarny Sonic.  

Dziury w trawniku - po psie

Pies lubi grzebać w ziemi i masz problem z ubytkami w trawie? Mamy na to sposób. Wystarczy trochę nasion traw - najlepiej mieszanki, którą wcześniej używaliście do zakładania trawnika lub regeneracyjną i trochę torfu na wierzch - aby utrzymać nasiona w wilgotnym środowisku.

Tak samo ma się z dziurami w trawniku po załatwianiu się psa - wyschnięte place. Mocz zawiera mocny mocznik, który w przedawkowaniu powoduje wypalenie trawy. Możemy regenerować takie place nawożąc i podlewając, a jeżeli place są bardzo wyschnięte to warto skorzystać i powyższej rady i dostać trawę przykrywając ją torfem.

Pamiętajcie, aby tak dosianą trawę utrzymywać w stałej wilgotności - młode rośliny bardzo szybko usychają bez wody.

Dziury w trawniku - po zimie

Najczęściej za renowację trawnika zabieramy się po zimie. Szczególnie kiedy długo zalega śnieg lub bardzo powoli topnieje a do tego powierzchnia jest deptana - trawa staje się brunatna, a w końcu pojawiają się na niej dziury, które można zlikwidować poprzez aerację lub wertykulację trawnika. Darń można uzupełnić stosując dosiewki nasion trawy, którą była siana trawa lub świetnym rozwiązaniem jest trawa SAMOzagęszczająca Substral renowacyjna lub Barenbrug SOS Lawn Repair.

 

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium