Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Trawa SAMO zagęszczająca

Nasiona traw - nowość SUBSTRAL

Na rynku traw pojawi się kolejna ciekawa propozycja od firmy Substral. Nasiona traw samozagęszczających najwyższej jakości, która utoruje kierunek rozwoju wielu obecnych na rynku produktów. 

 Nowa kategoria traw samo zagęszczających dzięki sieci samoregenerujących kłączy. Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Życicy Trwałej Dzięki której otrzymamy gęsty i odporny trawnik na wiele, wiele lat. Odmiana ta rozrastając się nie becie tworzyć dużych kęp, ale zacznie wypuszczać kłącza, na których wyrasną kolejne małe kępki, co przełoży się na zagęszczenie murawy.

Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki to ten artykuł jest dla Ciebie. Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Blog chmura tagów
Dlaczego mam brązowe plamy na liściach 0
Dlaczego mam brązowe plamy na liściach

Domowe okazy zielnych roślin wnoszą do wnętrz niezwykły, egzotyczny klimat. Każdy miłośnik roślin pragnie, by jego rośliny były soczyście zielone, zdrowe i gęste. Często zdarza się jednak, że na liściach roślin pokojowych pojawiają się brązowe plamy. Wszyscy chcemy uniknąć tej sytuacji. Przyczyn może być wiele.

  • Złe miejsce - nasłonecznienie i wilgotność
  • Choroby roślin
  • Szkodniki
  • Nawożenie

Oto najczęstsze przyczyny problemu brązowiejących liści:

Złe miejsce - nasłonecznienie i wilgotność

Liście mogą brązowieć od brzegów, gdy w pomieszczeniu jest zbyt sucho. Egzotyczne rośliny w większości gatunków lubią wilgotne powietrze. Warto zraszać liście letnią, najlepiej odstaną wodą lub używać do utrzymania wilgotności powietrza w pomieszczeniu, nawilżaczy. Pierwszym powodem, przez który pojawić się mogą brązowe przebarwienia na liściach, jest zbyt suche powietrze w pomieszczeniu lub wysokie nasłonecznienie rośliny.

Warto wówczas przestawić roślinę wgłąb pokoju, odsunąć od okna lub ustawić na oknie wschodnim, gdyż promienie porannego słońca nie poparzą rośliny. Dobrą osłonka, rozpraszająca światła jest sama firanka. Egzotyczne rośliny najchętniej rośną na stanowisku jasnym o rozproszonym świetle.

Choroby roślin

Często zdarza się jednak, że nasza roślinę dopada choroba, które może wywołać brązowienie liści. Gdy na ich połaci występują brązowe plamki, niekiedy z ciemniejsza obwódką, to znak, że należy zareagować. Z czasem plamy takie mogą się powiększać i prowadzić do zamierania liści. To wskazuje na chorobę grzybową. Kiedy tylko zauważymy jej objawy, powinniśmy usunąć zarażone liście, a całą roślinkę opryskać preparatem grzybobójczym.

Wszystkie choroby roślin doniczkowych przyczyniają się do słabej kondycji rośliny i jej estetycznego wyglądu, nawet, jeśli choroba rozpoczyna się w podłożu. Może się tak zdarzyć w przypadku przelania rośliny. Stale wilgotny system korzeniowy, przelany, powoduje powstanie np. pleśni, a ta zaś do gnicia korzeni, łodyg i tracenia liści, a w konsekwencji do obumarcia rośliny. 

Wystąpić mogą również choroby rośliny takie jak: alternarioza, antraknoza - wywołujące brązowe plamy na liściach - istnieje wiele preparatów pomagających zwalczanie choroby. Ważne jest, aby pozbyć się chorych liści uniemożliwiając przenoszenie choroby na pozostałe. Tymi chorobami najczęściej atakowane są paprocie, starzec rowleya, gwiazda betlejemska, kalatea, anturium, bluszcz, kroton czy storczyki.

Brązowe liście mogą być także przyczyną Fuzariozy naczyniowej. Wskazuje na nią zahamowany wzrost roślin, więdnące, żółte, brązowiejące liście i bulwy. Chorobę wywołują wspomniane powyżej przelewania rośliny. Wrażliwe na chorobę są przede wszystkim nolina, asparagus.

Fytoftoroza to choroba spowodowana zastojami wody, zbyt chłodnym podłożem. Choroba powoduje brązowienie liści.

 

Szkodniki 

Gdy roślina nagle zaczyna żółknąć, tracić liście należy również sprawdzić czy nie znajdują się na niej szkodniki jak przędziorek, tarczniki czy mączniak prawdziwy. Istnieje wiele domowych sposobów i ekologicznych oprysków wspomagających pozbywanie się szkodników z roślin domowych. Prawie wszystkie owady ulegną gdy zastosujemy środek Polysect.

Nawożenie

Choroby roślin mogą wywołać jałowe podłoże lub przenawożenie, wówczas występuje karłowatość, blade wybarwienie, żółknięcie liści, a w konsekwencji brązowienie i zasychanie. Roślina powinna otrzymywać odpowiednie dawki azotu, fosforu i potasu. Te składniki pokarmowe są niezbędne do prawidłowego wzrostu. Jednak ich przesycenie nie jest wskazane.

Należy zatem nawozić rośliny zgodnie z ich przeznaczeniem, w zależności od gatunku i upodobania roślin.

Nasze tajemne sposoby

Aby dobrze zadbać o swoje rośliny wystarczy stosować się do podstawowych jej wymogów, a także obserwować kondycję rośliny. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów na liściach lub podłożu - reagować.

Proponujemy też regeneracje roślin nawozami takimi jak Astvit, czy Innbio oraz Rosahumus. Te preparaty nie tylko wzmacniają kwiaty, ale też wpływają na jakość podłoża. Zastosowanie ich to niewielki wydatek, a efekt potrafi być zdumiewający! Dodatkowo przy końcu zimy proponujemy już wprowadzić nawożenie. Rewelacyjnie na naszych roślinach w domu sprawdza się nawóz 6 miesięczny Multicote -zawsze go dodajemy do realizacji nasadzeń naszych klientów. 

Zobacz nasz sprawdzony zestaw produktów do roślin - zestaw kilkanaście złotych  :) a robi cuda!

Nie po regeneracji, ale po posadzeniu, zobacz efekty poniżej nawożenia Astvit + Rosahumus + Multicote - roślina po 10 miesiacach :) 

 

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium