Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Tarcznik - jak się go pozbyć ze storczyków i innych roślin. 0
Tarcznik - jak się go pozbyć ze storczyków i innych roślin.

Tarcznikowy problem na kwiatach

Podstawowej rozwiązania to:

Kwiaty doniczkowe w domu sprawiają wiele radości. Wnoszą nie tylko piękno i elegancję do Twoich wnętrz, ale także poprawiają jakość powietrza. Bardzo często zielone rośliny, jako nasze ulubione okazy, zwyczajnie dają wiele satysfakcji. Pragniemy by rosły zdrowe i cieszyły oko właścicieli i gości.

Niekiedy jednak ich kondycja spada poprzez szkodniki osadzające się na ich liściach. Jednym z najczęściej występujących szkodników na domowych roślinach jest tarcznik.

Tacznik to owad z rzędu pluskwiaków. Chodź pochodzi z Eurazji i Afryki Północnej, spotkać go można juz na całym świecie. Ciało tarcznika pokryte jest owalną, płaską tarczką o średnicy od 1 do 2 mm. Jest szkodliwym owadem dla domowych roślin. Można go dostrzec na spodniej części liści. 

Istnieje jednak kilka prostych i skutecznych sposobów na pozbycie się szkodnika z roślin i zapobiegnięciu rozprzestrzenienia się na kolejne rośliny domowe. Co prawda, możesz skorzystać z gotowych produktów ze sklepu, ale dla są też domowe sposoby.

Substral Polysect - środek na owady

Najskuteczniejszą jest środek na tarczniki i inne owady. Wchodzi wgłąb roślin i krąży z sokami przez kilka tygodni, dodatkowo działa również kontaktowo. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na tego typu przypadłość. Środek pozwoli na pozbycie się dorosłych osobników oraz larw

Zbieranie ręczne

Jeśli chodzi o domowe metody usuwania tarczników jest mechaniczne czyszczenia liści. Usuwamy tarczniki za pomocą wykałaczki, lub kiedy jest ich naprawdę dużo, za pomocą np. twardej szczoteczki do zębów. Należy pamiętać, by pod rośliną ułożyć papier lub chusteczkę, aby tarczniki opadały na nią, a nie do doniczki.

Roztwór spirytusu

By pozbyć się niewidocznych dla oka larw, przemywamy liście wacikiem nasączonym denaturatem lub spirytusem w rozcieńczeniu 1-2 łyżki na 1 litr wody. Warto dodać do takiego roztworu kilka kropel płynu do naczyń lub szare mydło. Skutecznie oczyści także liście ocet z wodą. Aby nie roznieść przypadkowo tarczników po roślinie, po każdym przetarciu liścia czy łodygi należy wymieni wacik lub usteczkę na nową. Po zabiegu roślinę dokładnie płukany pod wodą. Ten zabieg należy powtażacw kilkukrotnie, w odstępach co 10 dni.

Opryski olejowy

Drugim sposobem jest oprysk z oleju. Olej oblepia ciała tarczników, odcinając im dostęp powietrza. Można użyć do tego zabiegu oleju jadalnego lub oliwy z oliwa, a także oleju parafinowego. Mieszamy 10 ml oleju z 1 litrem wody ciepłej, dodając także kilka kropel płynu do naczyń. Oprysk wykonujemy przede wszystkim na dolnej części liścia oraz w zagłębieniu łodyg. Najlepiej wykonać go w godzinach wieczornych. Po kilku dniach od obrysu płuczemy roślinę. Olej zatyka również aparaty szparkowe i utrudnia roślinom wymianę gazową. Liście można zatem przed prysznicem wytrzeć wacikiem nasączonym wodą z rozpuszczonym szarym mydłem. Taki zabieg powtórz 3 razy w odstępie 5 dni. Specjalny środek Naturen, znajdziesz go w naszym sklepie internetowym.

Pałeczki na tarczniki

Istnieje jednak gotowy i skuteczny sposób na pozbycie się tarczników z Twoich roślin. A są nimi pałeczki na tarczniki. To wygodna metoda. Substral Tarcznik Ultra zwalcza trudne insekty. To środek owadobójczy w formie pałeczek do bezpośredniego użycia na żerujące na kwiatach domowych tarczniki. Polecany jest zwłaszcza dla miłośników roślin, którzy posiadając domowe okazy, a rośliny są dla nich hobby. Preparat może być stosowany wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych. Preparat działa dzięki aktywnej substancji acetamiprydowi. Pałeczki takie mogą być stosowane cały rok w momencie wystąpienia szkodników. Można ich użyć profilaktycznie - zapobiegając pojawieniu się tarczników na roślinach. Pałeczki umieszcza się w podłożu blisko korzenia i obficie podlewa się roślinę.

>>>>>> Tarcznik Ultra - pałeczki Substral niestety zostały wycofane ze sprzedaży. Mamy nadzieję, że niedługo się pojawią na naszych półkach.

 

Choć tarczniki to niebezpieczne dla roślin szkodniki, które mogą doprowadzić do zniszczenia lub zabicia rośliny, istnieje wiele sposobów, by skutecznie się ich pozbyć. W ten sposób Twoje zielone okazy w domu, mieszkaniu czy miejscu pracy będą bezpiecznie zdrowo rosnąć.

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium