Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Uprawa warzyw na wodzie - gdzie chcesz i kiedy chcesz 0
Uprawa warzyw na wodzie - gdzie chcesz i kiedy chcesz

Sposób na świeżą sałatę o każdej porze roku

Jeżeli uwielbiasz świeże warzywa i zioła, to koniecznie musisz się przyjrzeć temu tematowi. Uprawa hydroponiczna jest szeroko znana na całym świecie w profesjonalnym ogrodnictwie. Wiele warzyw jest tak produkowanych, ze względu na lepsze możliwości. Rośliny rosnące na wodzie szybciej rosną, mają bardziej sterylne warunki wzoru, dzięki czemu rzadziej chorują. 

Hydroponika - uprawa hydroponiczna

To bezglebowy sposób na uprawę roślin na pożywka wodnych, która daje możliwość uzyskania wzrostu rośliny w nienaturalnych warunkach. Bardzo przydatny sposób przy uprawie ziół i warzyw oraz kwiatów. Jej główne zalety to uprawa w miejscach, gdzie nie ma żyznych gleb i na terenach suchych. Kolejną zaletą jest brak konieczności zmianowania - możemy uprawiać ciągle tą samą roślinę, bez obawy o spadek plonu. Większe plony, mniejsze zapotrzebowanie na opryski pestycydów oraz brak pobierania metali ciężkich z gleby - to nie wszystkie zalety, pozostaje jeszcze ta największa - możliwość przesunięcia sezonu wegetatywnego na każdą część roku. Oczywiście pod warunkiem, że będzie możliwość doświetlenia roślin.

Zalety uprawy w domu

Biorąc pod uwagę uprawę w gotowych zestawach Nelson Garden, możemy zwrócić uwagę na pozytywne aspekty dotyczące między innymi:

  • braku alergenów w ziemi i roztoczy
  • potrzeba mała ilość miejsca
  • brak konieczności ciągłego podlewania
  • możliwość doglądania rozwoju bryły korzeniowej - szczególnie istotny aspekt, kiedy domownicy to mali obserwatorzy przyrody i interesują się biologią
  • możliwość uprawy wszędzie i zawsze

Przygoda z uprawą na wodzie

Otrzymaliśmy zestaw próbny od firmy Nelson Garden do testów, wszystko pięknie spakowane. Na słowa uznania zasługuje sam wygląd - z pewnością to będzie fantastyczny pomysł na prezent dla wielbiciela ogrodnictwa.

 

Wielką radość sprawiało rozpakowywanie paczki, w której znaleźliśmy zestaw do uprawy hydroponicznej wraz z koreczkami do wyhodowania roślin, nawozem do uprawy i świetlówką, która będzie zapewniała promienie UV, zamiast słońca.

 

Zmontowany zestaw zajmuje niedużo miejsca i wygada bardzo estetycznie. Może stać się ozdobą kuchni lub biura.  Samo złożenie i rozpoczęcie hodowli jest bardzo intuicyjne. Nie wymagane są do tego żadne zdolności ogrodnicze i techniczne. 

Po nalaniu do pojemnika wody i dodatnie do niej wody. Należało nałożyć przykrywę i włożyć koreczki. Następnie założyć świetlówkę i czekać. 

Nelsons Gardens zapewnia, że rośliny nadają się do spożycia już po 3 tygodniach. Pierwsze kiełki i listki pojawiły się już po 3 dniach. 

Jesteśmy bardzo ciekawi jak przebiegnie dalsza część testu.

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium