Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Wciornastki - skąd się biorą i jak zwalczać  0
Wciornastki - skąd się biorą i jak zwalczać 

Wciornastki - co to takiego

Ostatnio przeżywamy wręcz plagę małych wydłużonych, czarnych robaczków o podłużnych kształtach z 2 parami skrzydeł, to one obsiadają nam rośliny i je niszczą. Z pozoru niepozornie wyglądające, ale wysysają soki z roślin. 

Jednak pozostawione i niezwalczane mogą napsuć nam trochę rośli oraz krwi.

Jak rozpoznać, że to akurat wciornastki?

  • latające owady mają wydłużone kształty i są dość małe
  • na liściach pojawiają się plamki lub srebrzyste kolory
  • deformacja liści oraz ich brunatnienie
  • deformacja kwiatów

wciornastki w ziemi

Te owady przepoczwarzają się w ziemi, więc aby z nimi skutecznie walczyć warto stosować środki układowe takie jak Polysect lub wręcz podlewać środkami ziemię, aby preparat mógł też zwalczyć larwy.

wciornastki preparat

polecamy 3 preparaty, które poradzą sobie z tym uciążliwym owadem 

wciornastki domowe sposoby

podniesienie wilgotności - wciornastki nie lubią wilgotnego środowiska, więc zraszaj, podlewaj lub przestaw % na nawilżaczu powietrza. Pamiętaj, że korzenie również nie lubią, gdy są przelane! 

przemywaj liście wilgotną szmatką, dla podniesienia skuteczności można dodać ząbek czosnku do wody lub mydła.

Naszym zdaniem szybciej i lepiej użyć któregoś z preparatu z powyższej listy - choćby naturalnego Agricole.

Wciornastki i monstera

Wciornastki uwielbiają monstery, coraz więcej w naszych domach i tych roślin i tych owadów. Z tego względu nie ma co zwlekać aż te robale zniszczą Twój piękny okaz. Do wali możesz użyć zarówno agricole, jak i Polysectu, ten drugi preparat zabezpieczy też przed między innymi ziemiórkami. 

Regeneracja po wciornastkach

Każdy atak szkodnika pozostawia jakiś ślad na roślinie, czy zdeformowane liście, czy też kwiaty + ogólny stres. Aby przywrócić odpowiednią kondycję swoim roślinom polecamy zastosować nawóz naturalny Innbio, który pozwoli znacznie szybciej wrócić roślinie do siebie.

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium