Sposób na Komary 0
Sposób na Komary

Bzyczący problem, czyli jak pozbyć się komarów

Gorące dzień, potem wieczór, czas w którym można chwilę odetchnąć i udać się na ulubiony leżak. Nagle koszmarne bzyczenie potem uczucie swędzenia, potem kolejne i kolejne. To problem z którym się spotykamy często gdy nadchodzi czas lata. 

Jeżeli też szukasz sposobu na komary i spokojny wieczór bez swoistego tańcu deszczu, w którym starasz się odgonić wszystkie owady, to musisz przeczytać ten artykuł do końca. 

Co przyciąga komary

Komary lgną do nas najczęściej ze względu na zapach, który wydzielają ludzie. Z tego względu komary nie gryzą równomiernie wszystkich ludzi. Jednym z silniejszych zapachów który wabi komary to ludzki pot, oddech (dwutlenek węgla) oraz perfumy - w szczególności te o zapachu kwiatowym. 

Dodatkowo komary również przyciąga ciepło oraz światło, dlatego zawsze nam mówiono, żeby nie otwierać okna latem, gdy zapalamy lampy, a także, że zawsze byliśmy pogryzieni, gdy spaliśmy przy otwartym oknie.

Co odstrasza komary?

Matka natura wyposażyła nas w pewne zapachy, które skutecznie odstraszają komary:

  • olejek trawy cytrynowej (odstrasza także muchy i meszki)
  • olejek goździkowy
  • olejek patchouli (paczulowy)
  • olejek eukaliptusowy

Ponadto odstraszają komary zapachy rozmarynu, olejku cedrowego, mięty pieprzowej, geranium, lawendy, tymianku, kopru włoskiego, etc.

Jak pozbyć się komarów?

Jest kilka sposób na komary, które można wykorzystać w swoim ogrodzie, prócz wcześniej wspomnianych odstraszaczy zapachowych

  • środki na komary, takie jak Raid na komary, Fendona, BagoselKomaropren - który szczególnie polecamy. Komaropren to specjalny, profesjonalny środek na komary, którym należy opryskać krzewy w naszym ogrodzie, likwiduje on siedliska komarów, dzięki czemu możemy sobie spokojnie leżeć na leżaku
  • spirale i świece na komary - wytwarzające specyficzny zapach, który rozchodząc skutecznie odstrasza komary
  • lampy na komary, a raczej można napisać pułapki na komary, czyli urządzenia emitujące światło, które przyciąga owady i razi je prądem po zetknięciu się z ich powierzchnią. 

Jak zabezpieczyć się przed komarami?

Gdy wyjeżdżamy lub wychodzimy to zazwyczaj używamy najprostszych metod, czyli przenośnych kremów, sprayów bądź też mgiełek o specyficznych zapachach lub też środkami z substancjami DEET, czyli środkiem szkodliwym dla komarów.

A Ty jaki masz sposób na komary? Czy korzystasz z rozwiązań, które przedstawiliśmy, czy masz może swoje wyszukane metody radzenia sobie z tymi uciążliwymi owadami?

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium