Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Jaką ziemie wybrać? 0
Jaką ziemie wybrać?

Ziemia do kwiatów doniczkowych

Dobra ziemia, to podstawa dla doniczkowych roślin. W zależności od zapotrzebowania konkretnych okazów, musisz wybrać właściwe podłoże. Tylko wtedy, Twoja zielona dżungla będzie mogła rosnąć zdrowo i uniknąć chorób. Różnica w ziemi jest znacząca, ponieważ jedne rośliny lubią lekkie i przepuszczalne podłoże, podczas gdy inne żyzne czy kwaśne. Kilka podstawowych zasad pozwoli Ci nie popełnić nigdy więcej błędu w wyborze ziemi do Twoich pięknych roślinek. 

Dobra ziemia powinna zapewnić drenaż, odpowiednie krążenie powietrza oraz składniki pokarmowe niezwykle ważne dla domowych okazów, które nie mają możliwości czerpać ich ze środowiska naturalnego w którym żyją w egzotyce.

Jaka ziemia do jakich roślin ?

Podłoże do kaktusów, idealna jest ziemia z domieszką torfu wysokiego i niskiego oraz piasku kwarcowego i keramzytu. 70% mieszanki stanowi gruboziarnisty piasek. Dzięki temu podłoże do kaktusów jest przewiewne, lekkie, przepuszczalne. Rośliny te nie lubią nadmiaru wody, dlatego też ten rodzaj ziemi jest dla nich najbardziej odpowiedni. pH dla kaktusów wynosi 5,7-6,8. Można ją wykorzystać do sukulentów. 

Podłoże do roślin zielonych takich jak draceny, palmy, fikusa czy juki najlepszą będzie wieloskładnikową ziemia o odczynie pH 6-7. Właściwe jest by posiadała dodatek perlitu, który zapewni przepuszczalność i przewiewność. Dzięki temu, korzenie będą miały dostęp do powietrza, co jest ważne w rozwoju rośliny. Kwiaty te, nie lubią stać w wodzie, dlatego doniczka powinna być dodatkowo ustawiona na warstwie keramzytu.

Chociaż ziemia do paproci również może mieć odczyn pH 6-7 powinna zawierać torf wysoki, który zapewni magazynowanie wody, a także spulchnianą strukturę podłoża. Ziemia taka dostarczy roślinie próchnicę, a to w przypadku paproci jest bardzo ważne, wpływa na lepszy rozwój korzeni.

Zupełnie inne jest podłoże do storczyków. pH wynosi 5,5-6,5, a w składzie znajdziemy korę, chipsy kokosowe i perlit. To daje dużą cyrkulację powietrza roślinie i utrzymuje wilgoć, którą tak bardzo lubią te kwiaty. W środowisku naturalnym, porastają kory drzew i czerpią z wody i powietrza najważniejsze składniki mineralne. Serwując im takie podłoże, odzwierciedlasz najlepiej jak można ich naturalne środowisko.

Podłoże z korą nadaje się też do cytrusów, jednak sama kora tutaj nie wystarczy. Potrzebny jest jeszcze torf wysoki i niski, a pH wynosi 6-7.

Wiosna, warzywa bio - jaka ziemia?

Na wiosnę każdy tęskni za swoim i dobrymi, zdrowymi eko warzywami i ziołami. Choć można je tak naprawdę uprawiać cały rok. Najlepsza ziemia do ziół  to podłoże o pH 6-7,2. Ziemia BIO posiada w swoim składzie tylko i wyłącznie naturalne składniki, dlatego zioła wyhodowane w niej są w 100% zdrowe. Dobra ziemia zawiera także nawóz, również naturalny.

Popularne kwiaty - jaka ziemia?

Ziemia do monstery

Do najbardziej modnych roślin ostatnich lat należą monstery. Są proste w uprawie, szczególnie jeśli zadbasz o dobrą ziemię dla nich. Podłoże dla monster musi być przepuszczalne. Istotne jest, by jej komponenty sprawiły, że korzenie nie będą miały nadmiaru wody, która to mogłaby doprowadzić do gnicia korzeni. Najlepsza mieszanka dla monstery to torf lub kompost, perlit, keramzyt i piasek. Warto zapamiętać, że jeśli ziemię wymieszasz z niewielką ilością kory, będzie ona utrzymywać wilgoć właściwą dla tej rośliny.

https://naszogrodniczy.pl/ziemia-do-monstery-fikusa-epipremnum

Ziemia do Kalatei i maranty 

Calathee i maranty lubią przepuszczalną i kwaśną ziemię o odczynie pH 5-5,5. Najlepsza będzie ta z torfem lub kompostem i dodatkiem gruboziarnistego piasku lub perlitu.

Ziemia do philodendronów

Philodendrony natomiast preferują w lekkim, przepuszczalnym i żyznym podłożu. Trzeba zapewnić im dobry drenaż za pomocą perlitu lub piasku.

Ziemia do epipremnum

I na koniec pnącza - epipremnum. Prosta w uprawie roślina o dekoracyjnych liściach , która rosła będzie zdrowo w żyznej, przepuszczalnej ziemi, o lekko kwaśnym odczynie. 

https://naszogrodniczy.pl/ziemia-do-monstery-fikusa-epipremnum

 

Podłoże to pierwsza rzecz o jaką musisz zadbać kupując kwiaty doniczkowe. Dobrze dobrana wyręczy Cię z wielu problemów pielęgnacyjnych i zapewni zdrowie dla Twoich roślin. 

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium