Blog
Znajdziecie tutaj trochę informacji z naszego świata ogrodniczego!
Duże donice

Duże donice 

Szukasz dużej doniczki? Lepiej nie mogłeś trafić, przegląd dostępnych wzorów z polskich firm, które doskonale nadają się do postawienia w ogrodzie, przed biurem, przed restauracją, hotelem lub w innym miejscu gdzie potrzeba dużego pojemnika. W naszej ofercie znajdziesz ciekawe, geometryczne wzory dużych donic wykonane z polietylenu oraz również tanie donice plastikowe, które jakość również stoi na wysokim poziomie. Część donic dostarczana jest do klientów wprost z fabryki!

Jak odstraszyć dziki

Jak odstraszyć dziki

Jeżeli dręczy Cię pytanie jak odstraszyć dziki lub czy w ogóle istnieje skuteczny sposób na dziki, to ten artykuł jest dla Ciebie! Kilka porad z forum oraz analiza sposobów na pozbycie się dzików, o pastuchu elektrycznym, czy hukinol rzeczywiście działa, czy może warto kupić antydzika. Zapraszamy do artykułu na naszym blogu ogrodniczym.  

Nasiona traw a ładny trawnik

Nasiona traw, a ładny trawnik

Wybór odpowiedniej mieszanki nasion traw to połowa sukcesu, na rynku występuje kilka rodzajów różnych mieszanek traw. Są one dostosowane według zastosowania - trawy sport, ozdobne, prestiż, na tereny suche, etc. Czy warto wybrać trawę samo zagęszczającą? Jest to nowość w świecie hobby, ale my postaramy się w krótki sposób odnieść do tego typu mieszanek traw. Dodatkowo, jak wybrać i jak przygotować podłoże do sadzenia trawy. Wszystko to co powinieneś wiedzieć o wyborze nasion trawy. 

Blog chmura tagów
Sukulenty - wszystko co musisz wiedzieć 0
Sukulenty - wszystko co musisz wiedzieć

Wszystko co musisz wiedzieć o sukulentach

Możliwe, że znasz te rośliny i nie wiesz, że są sukulentami. To piękne, proste w uprawie i bardzo zdrowe dla Ciebie rośliny o ciekawym wyglądzie. Mają dużą zdolność oczyszczania powietrza, a niektóre z nich właściwości lecznicze i odmładzające.

Sukulenty pochodzą z egzotycznych miejsc, gdzie deszcz pada rzadko, a słońce świeci bardzo intensywnie. Rosną na piaszczystych lub skalistych podłożach. Wykształciły więc w sobie odpowiednie predyspozycje do przetrwania.

Najbardziej popularnymi sukulentami są eszeweria, grubosz jajowaty i wiele jego odmian np. Hobbit, Kalanchoe, Szlumbergera, czyli Grudnik, modne w ostatnim roku żywe kamienie, a także doskonale znane i lubiane wszystkoe odmiany Sansevierii, czyli wężownic. Również pnącza jak Starzec Rowleya zalicza się do sukulentów. Znajdziesz wśród nich także Zamioculcasa, agawę, aloes, Nolinę wygiętą, patyczaka, i oczywiście kaktusy.

Sukulenty można podzielić na te pędowe, liściowe i korzeniowe. Wszystkie charakteryzują się prostą uprawą i tym, że nie stwarzają problemów pielęgnacyjnych. Będą rosły nawet w trudnych warunkach (stanowisko, temperatura, podlewanie, nawożenie), a nawet zaniedbane odżyją, gdy sobie o nich przypomnisz.

W większości z nich dostrzeżesz mięsiste liście, grube łodygi - nie przez przypadek są właśnie takie. Magazynują one wodę i pozwalają przetrwać suszę. Określa się je mianem roślin z żelaza i niezniszczalnych, jednak oczywiste jest, że całkowite zapomnienie o tych roślinach również może im zaszkodzić.

Pielęgnacja

Sukulenty będą rosnąć w każdym mieszkaniu. Zarówno tym o dobrej wilgotności jak i suchym powietrzu. Najbardziej właściwa temperatura dla nich to 20-25 stopni Celsjusza. WARTO ZAPAMIĘTAĆ, ŻE NIE LUBIĄ PRZECIĄGÓW.

Stanowisko zarówno słoneczne jak i półcieniste stanie się dla nich dobrym miejscem do rośnięcia. Można jednak zwrócić uwagę na to, że parapet północny i wschodni może okazać się zbyt ciemnym i rośliny te albo się nie wybarwią, nie pokazując tym samym pełni swoim wdzięków lub ich liście zaczną żółknąć i wyciągać się do słońca.

Podlewanie nie sprawia tu trudności, istnieje bowiem jedna zasada - lepiej przesuszyć nić przelać.

Od wiosny do jesieni zasilaj je nawozem do sukulentów i kaktusów.

Szkodniki i choroby

Jak każda roślina, również sukulenty mogą być atakowane przez szkodniki lub chorować. Najczęstszym problemem są różne odmiany wełnowców. Jedne z nich żerują na pędach, inne na korzeniach. Pozbyć się ich można naturalnymi opryskami lub w ostateczności chemicznymi środkami zapobiegającymi. Podobnie jak przędziorków, które również zagrażają naszym sukulentom. Istotnym problemem są wszelkie choroby grzybowe. Rozprzestrzeniają się one w przypadku zbyt dużej wilgotności, a ponieważ tkani roślin tych są zbudowane głównie z wody, choroba ta szybko przenosi się na całą roślinę. Należy obserwować swoje sukulenty i kaktusy, i reagować w miarę możliwości jak najszybciej, ponieważ dotknięte chorobą grzybową, często są nie do uratowania.

Większość szkodników na sukulentach załatwi oprysk POLYSECT, a na choroby grzybowe polecamy Saprol :) 

Inspiracje

W domu możesz znaleźć wiele aranżacji sukulentów i kakutusów. Pięknie prezentują się w małych dekoracyjnych osłonkach, na parapecie czy komodzie, ale wiele z nich ma niezwykle estetyczne zastosowanie w  ozdobnych szklanych słojach. Pasują w takiej aranżacji do nowoczesnych wnętrz, minimalistycznego wystroju, a przeznaczone nie tylko dla osób, które poświęcają niewiele czasu na pielęgnację roślin z powodu braku czasu lub częstych wyjazdów, ale też dla kolekcjonerów tych gatunków.

Komentarze do wpisu (0)

Informacja w nagłówku

Infolinia:

Telefon: 578 287 257

Email: sklep@naszogrodniczy.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium