Blog kategorie
Dzień Dziecka w Kłodzku 2018 0
Dzień Dziecka w Kłodzku 2018

Kłodzki Dzień Dziecka

W kwietniu przyszła do nas delegacja z Urzędu Miasta wraz z bardzo ciekawym pytaniem. Otrzymaliśmy propozycję współtworzenia kłodzkiego Dnia Dziecka! Od początku byliśmy przekonani, że to coś, w czym musimy wziąć udział i co będzie doskonałą kontynuacją naszych działań warsztatowych. Swoją przygodę z zarażaniem ogrodnictwem innych zaczęliśmy 2 lata temu organizując Polskę w Kwiatach z Witoldem Czukasnowem, w kolejnym roku powtórzyliśmy to wydarzenie oraz mieliśmy pokazy na Targach Senioralnych, a w tym roku stworzyliśmy warsztaty w szkołach i u siebie w sklepie. Chcieliśmy rozpowszechniać pasję ogrodniczą wśród mieszkańców naszego regionu, co docenili Urząd Miasta Kłodzko.

Na 1 czerwca przygotowaliśmy wszelkiego rodzaju ziemie, doniczki, kwiaty zioła, kiełki oraz inne atrakcje. Od rozpoczęcia wydarzenia przy naszym stoisku gościło sporo małych amatorów ogrodnictwa. Zaczęliśmy od wspólnego sadzenia kiełków, i już na samym początku miłe zaskoczenie, ponieważ pojawiło się kilka osób z warsztatów, które prowadziliśmy w szkołach wczesną wiosną. Dzieci odpowiadały poprawnie na pytania oraz chwaliły się, że często sadzą teraz kiełki w swoich domach! Miło nam było, gdy widzieliśmy, że zaszczepiliśmy trochę naszej pasji oraz zdrowe nawyki najmłodszym. 

Gdy kiełki nam się skończyły, co dość szybko miało miejsce, to zaczęliśmy konkursy z nagrodami, w których można było wygrać zestawy do robienia baniek, kwiatki oraz lody od naszych znajomych - Lodziarni Papa Marco. Nie tylko dzieci chętnie odgadywały ziołowe zagadki, ale także puszczały z nami bańki mydlane. Najwięcej chętnych przyciągną rzut klapkiem Lemigo do celu. Dużo Pań miało z tym problem, choć myśleliśmy, że po tylu latach wychowywania mężów i dzieci, rzut przysłowiowym „papciem” będzie błahostką. Niestety rzut lekkim klapkiem z pianki EVA, był wyzwaniem i gro osób odchodziło zawiedzionych, bez pysznej gałki lodów. 

Frekwencja dopisywała i ciągle mieliśmy zajęte ręce pracą, ziemią Kronen oraz kwiatami, które każdy po posadzeniu mógł zabrać do domu. Dodatkowo wraz z przybyłymi na ten dzień dziećmi i ich opiekunami przygotowaliśmy duże donice ogrodowe, które wspólnie obsadziliśmy. Teraz możecie je podziwiać w pobliżu ratusza oraz poczęstować się kilkoma liśćmi z naszych małych zielników.

Tego dnia wielu Kłodzczan mogło być widzianych z uśmiechami na twarzy oraz stokrotkami, surfiniami, pelargoniami, petuniami, gazaniami, aksamitkami i innymi kwiatami. Za najlepsze podsumowanie tego wydarzenia uważamy słowa jednej z pań odwiedzających nasze stoisko: „w tym roku nasze miasto się super postarało”. :)

Bardzo się cieszymy, że przyczyniliśmy się tego dnia do wielu uśmiechów, a to, że możemy zarażać naszą pasją innych daje nam dużo motywacji do dalszego działania.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl