Blog kategorie
Ćma bukszpanowa - plaga owadów w ogrodach 1
Ćma bukszpanowa - plaga owadów w ogrodach

Uważaj na swoje bukszpany!

Niby małe robaczki, a takie potrafią robić szkody! Ćma bukszpanowa, bo to o niej mowa zawitała na dobre w naszych ogrodach i bez walki nie zamierza się z nich wynieść. 

Jak wygląda ćma bukszpanowa?

Wydaje się, że wygląda jak zwykła ćma, ot biało szary mały "motylek". W tej fazie już jest mało szkodliwy, choć składa jaja z których wykluwają się młode gąsienice, które - o zgrozo - uwielbiają młode zielone listki i pół zdrewniałe części naszych roślin. Właśnie te zielonkawe gąsieniczki dość ciężko wypatrzyć wśród liści bukszpanu.Najlepiej przeczesać bukszpany w poszukiwaniu nadgryzionych liści i owadów. Dodatkowo można rozstawić pułapki feromonowe oraz lepy, aby zobaczyć, czy nie złapiemy tam dorosłych osobników

Czym zwalczyć ćmę bukszpanową i inne owady?

Można usuwać je mechanicznie - wyzbierać młode larwy, a dorosłe osobniki schwytać w pułapki feromonowe lub na lepy. Naszym skromnym zdaniem, jest to dość mało skuteczne i czasochłonne.

My polecamy oprysk Polysect 005SL od Substrala. Jest to kompleksowy preparat, który wnika w roślinę i zabezpiecza ją przez długi czas. Krążąca z sokami substancja aktywna jest szkodliwa dla owadów które będą na niej żerować. Dzięki czemu pozbędziemy się zarówno młodych larw, które już szkodzą naszym rośliną, ale także tym które za jakiś czas dopiero się wyklują. Polysect 005SL również zwalczy dorosłe osobniki, które znajdą się na powierzchni opryskiwanej, gdyż również działa kontaktowo.

POLYSECT - przejdź do produktu

Zalety Polysect 005SL

  • zwlacza owady ssące
  • widocznie szybkie efekty w 24 godziny
  • długo działa - krąży w sokach rośliny i zapewnia ochronę 
  • wydajny 1,0% (10 ml środka w 1 l wody).

Jak odratować bukszpany?

Jeżeli pozbędziemy się już szkodników warto wzmocnić rośliny. Polecamy od zastosowaniu nawozu Astvit - naturalnego  rozwiązania, który szybko wzmacnia rośliny. Dodatkowo w późniejszym czasie zalecamy użyć uniwersalnego nawozu o szybkim działaniu lub długo działającego Osmocote, który przez kilka miesięcy będzie dostarczał potrzebne do regeneracji składniki pokarmowe.

Komentarze do wpisu (1)

1 lutego 2020

Polecam aplikacje Polysectu, super skuteczny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl