naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Jesteśmy firmą rodzinną, która funkcjonuje od 1991r

Dostarczamy wyjątkowe donice na wymiar! 🪴

Zamów paletę ziemi wprost do swojego ogrodu!

Części do opryskiwacza Kwazar

blog NaszOgrodniczy

Twój opryskiwacz odmówił współpracy? Coś cieknie, nie ma ciśnienia, dysza kropi, a nie rozpryskuje? Sprawdź w co wystarczy wymienić, aby Twój opryskiwacz Kwazar był jak nowy.

części zamienne do opryskiwacza KWAZAR

 

Najczęstszą przyczyną awarii opryskiwacza Kwazar jest sąsiad, tak wynika z naszego wieloletniego doświadczenia. Na szczęście firma Kwazar udostępnia nam szereg części zamiennych, dzięki którym nie musimy kupować całego zestawu. Czymże jest sąsiedzka komitywa wobec kilku, kilkunastu złotych wydanych na naprawę opryskiwacza. 

Na powyższym obrazku wyszczególniliśmy najczęściej wymieniane części opryskiwacza. 

  1. Wężyk podający ciecz - w zestawie podstawowym załączony jest 1,5m, ale dostępny jest również 4,5m co pozwala na pozostawienie pojemnika z opryskiem w dalszej odległości. Wystarczy rozkręcić w dwóch miejscach - przy zbiorniku i przy rękojeści i wymienić wężyk. Najczęściej uszkadza się wężyk opryskiwacza przy transporcie lub podczas zimy, gdy nie dokładnie wyczyścimy opryskiwacz.
  2. Zawór bezpieczeństwa - odpowiada za wyrównanie ciśnienia, co pozwala na użycie mniejszej siły przy otwieraniu zbiornika. Dość rzadko się go wymienia. Najczęściej robi to się w starych opryskiwaczach, gdy czas i środki chemiczne wpłynęły na korozję sprężyny. Warto jednak raz na kilka lat wymienić taki zawór, ze względu na nasze bezpieczeństwo. 
  3. Pompka - rączka, bardzo często wymieniana część, zazwyczaj przez używanie nadmiernej siły przy zakręcaniu zbiornika (warto uświadomić sąsiada, że nie musi się siłować z opryskiwaczem Kwazar). Od spodu pompki jest uszczelka, która wygląda jak grzybek, która również po kilku latach może się wyrobić i nie trzymać ciśnienia (uszczelka również jest do kupienia osobno - grzybek z witonu kosztuje kilka złotych). Cała zestaw pompki jest do kupienia, a jego wymiana polega na wykręceniu starej i założeniu nowej - banalnie proste.
  4. Uchwy lancty - część odpowiada za dozowanie. Naciskając rączkę pozwalamy aby ciśnienie ze zbiornika podawało ciecz do lancy. Dostępna jest również wersja z manometrem, który będzie pokazywał nam ciśnienie znajdujące się w opryskiwaczu Kwazar, dzięki czemu będziemy mogli lepiej rozplanować oprysk i dawkę dla pojedynczych roślin, czy areału. 
  5. Lanca teleskopowa 1,2m - uszkadzana najczęściej przy przechowywaniu, transporcie lub przy oprysku gęstych roślin. Możemy dokupić lance, które zwiększą nas zasięg. Występują w wersji 3 i 5m.
  6. Zespół końcówki lancy - Część odpowiadająca za rozpylenie i połączenie dyszy z lancą. Możliwe jest dokupienie innych dysz szczelinowych, które będą inaczej podawały ciecz. Standardowo mamy dyszę zamgławiającą która wytwarza okrąg, do dostania są dysze szczelinowe - wachlarzowe o różnej szerokości, podające różnego rodzaju krople.

Te i inne części zamienne znajdziesz w kategorii opryskiwacze Kwazar i akcesoria. Ciesz się sprawnym opryskiwaczem, bo nic tak nie frustruje jak praca, która jest przerywana z powodu uszkodzonego sprzętu. 

Wybór opryskiwaczy Kwazar to zawsze trafiona decyzja! 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium