Trawa SAMO zagęszczająca 2
Trawa SAMO zagęszczająca

Nasiona traw samozagęszczających - nowość SUBSTRAL

Na rynku traw pojawiła się kolejna ciekawa propozycja od firmy Substral. Nasiona traw najwyższej jakości, które utorują kierunek rozwoju wielu obecnych na rynku produktów. 

Sprawdź nasz test na późny wysiew i rozwój trawy samo zagęszczającej renowacja

Mimo późnego październikowego testowego wysiewu w doniczce - aby sprawdzić jak wschodzi i rozrasta się trawa Substral - jesteśmy bardzo mile zaskoczeni wyników! Trawa wzeszła mimo niskich temperatur i krótkich dni. A przez lekką zimę rozkrzewiła się dość mocno i rozwinęła całą sieć korzeni. Czekamy teraz na dalszy rozwój kęp trawy i zajęcie reszty doniczki.

Dzięki samo regeneracji kłączy trawa jest wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie.

 

Nasiona traw najwyższej jakości

Nasiona traw użyte do tworzenia mieszanek pochodzą od Barenbrug'a, który jest hodowcą, a nie firmą pakującą, a co za tym idzie dokładnie bada mieszanki i przygotowuje na dany rynek. Przygotowanie gotowego produktu, który finalnie możemy zobaczyć na półce czasami trwa nawet 16 lat! Odpowiedni wygląd, kiełkowanie i odporność to cechy dobrych mieszanek, które z pewnością docenicie kupując trawę samo zagęszczającą. 

Wszystkie mieszanki nasion traw Substral były badane w Polsce i przygotowane na warunki klimatyczne nie tylko polskie ale też rosyjskie!

 

Kluczowe zalety nasion traw Substral:

 • Trawa SAMO zagęszczająca
 • Samoregenerująca
 • Trawa odporniejsza na wymarzanie
 • Trawa odporniejsza na choroby grzybowe
 • Najnowsze odmiany Barenbrug
 • Stosowana na stadionach ekstraklasy oraz na polach golfowych min. Toya Wrocław
 • RPR – życica trwała tworząca rozłogi, kiełkuje w 80C bardzo szybko ok. 7 dni
 • SOS – Super Over Seeding – grupa życic ( życica wielokwiatowa ) która kiełkuje w jeszcze niższych temperaturach 40C - 70C  (dla porównania kostrzewy 110C , 3 tygodnie, wiechlina 140C i nawet 6 tygodni )
 • RPR – dzięki rozłogom szybko zadarnia powierzchnie tym szybciej im bardziej intensywnie będziemy ugniatać trawnik
 • Czystość według świadectwa 98%, siła kiełkowania 92%, czas przydatności 3 lata
 • RPR można kosić niżej, międzywęźla na wysokości 2-3 cm, a przy trawach pastewnych w tanich mieszankach 7-8 cm, co często przy intensywnym niskim koszeniu prowadzi do wypadania i tworzenia ścierniska

Tak czy inaczej, warto pamiętać, że trawa najlepiej udaje się na przepuszczalnych lub piaszczystych glebach  o ph 5,5- 6,5 czyli lekko kwaśne. Koniecznym czynnikiem kiełkowania każdej trawy jest wilgotność, w porach gdy nie odwiedza nas deszcz, należy podlewać 25-30 l. wody na 1 m2. To zapewni nam szybkie kiełkowanie oraz dobry start wszystkim terenom zielonym.

 

Sprawdź naszą ofertę na nasiona SAMO zagęszczającej trawy Substral

Komentarze do wpisu (2)

1 marca 2019

Mam b. zachwaszczony trawnik na dzialce. Czym moge go odnowic. Prosze o info. Widze tu wiele ciekawych produktow ? Ceny dla emerytki.

7 marca 2019

Polecamy środek Chwastox - znajdzie go Pani w dziale z środkami ochrony roślin chwastobójczymi :) tani i skuteczny

Menu Szukaj produkty więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium
Sklep internetowy Shoper Premium