naszogrodniczy.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Produkty

Ruszyła nowa szata graficzna naszego sklepu! ❤️

Jesteśmy firmą rodzinną, która funkcjonuje od 1991r

Dostarczamy wyjątkowe donice na wymiar! 🪴

Zamów paletę ziemi wprost do swojego ogrodu!

Ćma bukszpanowa, duży problem na bukszpanach

blog NaszOgrodniczy

Niby małe robaczki, a takie potrafią robić szkody! Ćma bukszpanowa, bo to o niej mowa zawitała na dobre w naszych ogrodach i bez walki nie zamierza się z nich wynieść. 

Jak wygląda cma bukszpanowa?

Wydaje się, że wygląda jak zwykła ćma, ot biało szary mały "motylek". W tej fazie już jest mało szkodliwy, choć składa jaja z których wykluwają się młode gąsienice, które - o zgrozo - uwielbiają młode zielone listki i pół zdrewniałe części naszych roślin. Właśnie te zielonkawe gąsieniczki dość ciężko wypatrzyć wśród liści bukszpanu.

ćma bukszpanowa - szkodnik na bukszpanach

Najlepiej przeczesać bukszpany w poszukiwaniu nadgryzionych liści i owadów. Dodatkowo można rozstawić pułapki feromonowe oraz lepy, aby zobaczyć, czy nie złapiemy tam dorosłych osobników.

Ćma bukszpanowa, która nie będzie zwalczana może się tak rozprzestrzenić, że w niedługim czasie spowoduje znaczące straty na wszystkich bukszpanach. 

Ćma bukszpanowa - zwalczanie

Można usuwać je mechanicznie - wyzbierać młode larwy, a dorosłe osobniki schwytać w pułapki feromonowe lub na lepy. Naszym skromnym zdaniem, jest to dość mało skuteczne i czasochłonne.

My polecamy oprysk Polysect 005SL od Substrala. Jest to kompleksowy preparat, który wnika w roślinę i zabezpiecza ją przez długi czas. Krążąca z sokami substancja aktywna jest szkodliwa dla owadów które będą na niej żerować. Dzięki czemu pozbędziemy się zarówno młodych larw, które już szkodzą naszym rośliną, ale także tym które za jakiś czas dopiero się wyklują. Polysect 005SL również zwalczy dorosłe osobniki, które znajdą się na powierzchni opryskiwanej, gdyż również działa kontaktowo.

środek na ćmę bukszpanowąPOLYSECT - przejdź do produktu

Zalety Polysect 005SL

  • zwlacza owady ssące
  • widocznie szybkie efekty w 24 godziny
  • długo działa - krąży w sokach rośliny i zapewnia ochronę 
  • wydajny 1,0% (10 ml środka w 1 l wody).

Ćma bukszpanowa - oprysk Lepinox preparat na bukszpany

Kolejny bardzo skutecznym sposobem na uratowanie Twoich roślin przed ćmą bukszpanową jest Lepinox, czyli naturalny środek oparty o bakteriach, które potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o walkę z owadami. W skrócie - bakterie produkują białka, które pochłonięte przez ćmy bukszpanowe, działają paraliżująco na układ trawienny i nerwowy. 

Co ważne Lepinox pozwala na walkę z robakami bez użycia chemii, wykorzystując siłę natury. 

sposób na ćma bukszpanowa - szkodnik na bukszpanach

Jak odratować bukszpany?

Jeżeli pozbędziemy się już szkodników warto wzmocnić rośliny. Polecamy od zastosowaniu nawozu Innbio lub Astvit - czyli naturalnych  nawozów, który szybko wzmocnią rośliny.

Dodatkowo w późniejszym czasie zalecamy użyć uniwersalnego nawozu o szybkim działaniu lub długo działającego Osmocote, który przez kilka miesięcy będzie dostarczał potrzebne do regeneracji składniki pokarmowe.

Komentarze do wpisu (2)

1 lutego 2020

Polecam aplikacje Polysectu, super skuteczny!

26 maja 2021

Lepinox uratował moje rośliny

Submit
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium